Bo jakość wody ma znaczenie!

Bo jakość wody ma znaczenie!

Dbając o jak najlepszą jakość wody, zarówno pitnej jak i tej w kranie, stosuje się różne rodzaje filtrów do wody. Filtracja wody zwykle składa się z kilku etapów, dlatego  w zależności od potrzeby oraz rodzaju przeznaczenia wody, montuje się filtry mechaniczne, filtry zmiękczające czy filtry węglowe. Każdy z nich pełni różną rolę, dlatego przed ich zakupem warto dowiedzieć się, jakie jest ich działanie. 

Filtry mechaniczne

Jak sama nazwa wskazuje, filtry mechaniczne mają za zadanie zatrzymać zanieczyszczenia mechaniczne takie jak rdza, muł i piasek. Filtry mechaniczne również dzielą się na różne rodzaje, spośród których wyróżnić można filtry posiadające wkłady piankowe, filtry sznurkowe czy osadnikowe. Wkłady piankowe wykonane są z chłonnej włókniny, dzięki ich zamontowaniu przedłuża się działanie membrany osmotycznej. Filtry mechaniczne posiadają różne stopnie filtracji wody, dlatego warto,  zwrócić uwagę na ten parametr, by wybrać filtr odpowiedni do naszych potrzeb. Filtry mechaniczne to zwykle wstępy etap filtracji wody i zwykle stanowią one zabezpieczenie dla kolejnych, bardziej kosztownych filtrów do wody np. zmiękczających.

Filtry do wody pitnej

W ciągu ostatnich kilku lat coraz popularniejsze stają się dzbanki z filtrem do wody, które gwarantują lepszą jakość wody pitnej z kranu. Dzbanek z filtrem jest wynikiem zwiększenia świadomości zanieczyszczenia Ziemi plastikowymi odpadami. Używanie dzbanka do wody znacznie ogranicza zakup wody butelkowej, dzięki czemu zmniejsza się również ilość śmieci. Poza dzbankami dostępne są również wielorazowe butelki z filtrami do wody, które można zabrać ze sobą wszędzie. Zakup wielorazowej butelki z filtrem jest świetnym pomysłem przed zagranicznym wyjazdem. W wielu krajach woda pitna dostępna jest za darmo w publicznych miejscach, wystarczy mieć jedynie pojemnik, do którego można ją nalać. Zabranie ze sobą wielorazowej butelki, będzie więc również oszczędnością finansową. Wydaję się, że butelka wody to niewielki koszt, jednak po podliczeniu wydatków miesięcznych i rocznych można uzyskać sporą kwotę, którą warto jest przeznaczyć na inny cel.  

About Stylista przez duże S