Brodzik podpłytkowy – co zrobić, by cieszyć się nim w swojej łazience?

Brodzik podpłytkowy – co zrobić, by cieszyć się nim w swojej łazience?

Prysznic bez typowego brodzika to duże ułatwienie w codziennym użytkowaniu. Taka kabina jest przyjazna osobom niepełnosprawnym, łatwa do sprzątania, a także elegancka. Montując u siebie brodzik podpłytkowy, możesz swobodniej zaaranżować łazienkę, w taki sposób, jaki Ci się podoba.

Brodzik prysznicowy w posadzce – zalety

Zwykły brodzik prysznicowy to nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Seniorom trudno jest z niego korzystać, a ponadto taki element często trudniej wyczyścić niż nowoczesną, minimalistyczną kabinę prysznicową. Brodzik zamontowany w posadzce sprawia natomiast, że łazienka optycznie się powiększa. Wygoda również jest na dużo wyższym poziomie.

Jak zamontować brodzik podpłytkowy?

Aby brodzik podpłytkowy działał jak należy, bardzo ważne jest odpowiednie wykonanie montażu. Trzeba przygotować podłoże i odpowiednio je uszczelnić. Bardzo ważne jest też wyprofilowanie samego brodzika w taki sposób, aby woda spływała bezpośrednio do odpływu, nie zalewając łazienki.

Dwa rodzaje odpływów w brodziku

Możesz zdecydować, czy chcesz mieć brodzik prysznicowy posadzkowy z odpływem liniowym, czy punktowy. Jest to kwestia indywidualnych upodobań, gdyż oba rodzaje odwodnienia doskonale się sprawdzą, jeśli będą dobrze wykonane.

Montaż brodzika przez fachowca

Jeżeli nie masz doświadczenia w pracach remontowych i obawiasz się, że efekty Twojego montażu brodzika mogłyby nie być zadowalające, skorzystaj z pomocy fachowca. Obecnie brodziki podpłytkowe są bardzo popularne, więc na pewno znajdziesz osobę, która zainstaluje ten element zgodnie ze sztuką.

About Stylista przez duże S