Cena, na nią również trzeba zwrócic uwagę

Wcześniej czy później przyjdzie Ci zmierzyć się z tym tematem. Na pewno jednak nie rób tego na samym początku. To oczywiste, że każdy chciałby kupić doskonały materac w jak najniższej cenie, ale ustalając pewien próg nie do przeskoczenia, zamykasz sobie drogę do poznania naprawdę wartościowych ofert. Dobry materac nie zawsze musi być drogi, ale nigdy nie będzie też należał do najtańszych. Podczas wyboru pamiętaj o jednym – materac to inwestycja na całe lata. Inwestycja w Twoje zdrowie i komfort snu, a jak wiesz, nie ma nic ważniejszego. Poza tym bardzo tanie materace do spania zużywają się znacznie szybciej niż te o wiele bardziej jakościowe. Kiedy zaś materac utraci swoje właściwości, stanie się zwyczajnie niewygodny i niebezpieczny dla kręgosłupa. Chcąc czy nie, będziesz zmuszony do kolejnego zakupu i w konsekwencji wydasz więcej niż zapłaciłbyś za jeden porządny materac.

Małżeński kompromis

Jeśli wybierasz materac do łóżka jednoosobowego, nie ma problemu – wówczas patrzysz wyłącznie na własną wygodę. Nieco inaczej wygląda rzecz w przypadku zakupu materaca do łóżka małżeńskiego. Na rynku dostępne są doskonałej jakości materace, które mogą spełnić wymagania każdego z partnerów, nawet jeśli ci różnią się od siebie wagą i preferencjami co do twardości materaca. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również materace, które niwelują drgania podczas gdy jeden z partnerów ma tendencje do nocnego „wiercenia się” w łóżku. Dzięki temu drugie z partnerów nie jest narażone na dyskomfort związany z ciągłym wybudzaniem ze snu.

Jeśli mimo wszystko nie uda się dobrać jednego materaca do łóżka małżeńskiego, nic straconego. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać dwa materace do jednego łóżka. Wówczas każdy z partnerów otrzyma swój materac, odpowiedni do potrzeb. W takim przypadku koniecznie trzeba pamiętać o tym, że materace muszą mieć tę samą wysokość. Dwa oddzielne materace można połączyć przy pomocy toppera, czyli materaca nawierzchniowego. Warto w niego zainwestować, ponieważ znacząco wydłuża żywotność „materaca właściwego” – nawet o kilka lat!

Na zakończenie, wracając do wspomnianej już wysokości materaca, jaka powinna ona być, aby produkt zapewniał komfort snu? Tutaj także przyjmuje się, że im większa, tym lepiej. Choć oczywiście należy wziąć pod uwagę to, że nowoczesne materace zbudowane są z różnych materiałów, odmiennymi metodami. Dlatego też nie można jednoznacznie stwierdzić, że wyższy materac z pewnością jest lepszy od konkretnego niższego modelu. Niemniej, warto wybierać materace w przedziale od 16 do 25 cm, bo w przypadku większości modeli jest to optymalna wysokość zapewniająca zdrowy i komfortowy sen.

About Stylista przez duże S