Duże narożniki podbijają rynek

Zamiast kilku pokoi jedna wielka otwarta przestrzeń. To trend, na który coraz częściej decydujemy się przy inwestycji w nowy dom lub nowe mieszkanie. Jak jednak zaaranżować tak dużą przestrzeń by była nowoczesna, a jednocześnie praktyczna? Warto wziąć pod uwagę takie meble jak duże narożniki.


Duże narożniki niczym z małych klocków


Duże narożniki przebojem zdobywają rynek. Wszystko przez ich spore możliwości aranżacyjne. Duże narożniki to już nie wielkie i mało praktyczne meble. Dziś to raczej systemy modułów, dzięki którym zaprojektujemy nasz mebel, tak by idealnie pasował do naszego wymarzonego pomieszczenia. Duże narożniki tworzy się dziś tak prosto, a może nawet jeszcze łatwiej, jak domki z klocków.


Modułowe duże narożniki


Modułowe narożniki są bardzo wygodne i dają niekiedy bardzo dużą liczbę możliwości i kombinacji. Jak będzie wyglądał nasz duży narożnik, powinniśmy zdecydować się w momencie zakupu. Sprzedawca zaproponuje nam jedną z wielu opcji połączenia poszczególnych segmentów mebla. Na co warto jeszcze zwrócić uwagę? Kupując duże narożniki na ogół chcemy by zamieszkały one w dużych pomieszczeniach. W przestronnych pokojach nie umieszczamy ich jednak raczej gdzieś w kącie, gdzie będą słabo widoczne.


Duże narożniki muszą być piękne z każdej strony


Według najnowszych tendencji miejscem dedykowanym dużym narożnikom jest na ogół środek pomieszczenia. Jeśli tam właśnie mebel ma stacjonować, zwróćmy uwagę czy wygląda on równie atrakcyjnie z każdej strony. Tańsze meble są bowiem niekiedy wykańczane mniej atrakcyjnymi materiałami, zwłaszcza na plecach oparcia. Nie chcielibyśmy tam mieć np. taniego płótna wykończeniowego. Przed dokonaniem wyboru warto też zastanowić się, czy mebel ma służyć niekiedy też do spania. Wówczas warto poszukać modelu rozkładanego lub dużego narożnika z wysuwanym siedziskiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu w prosty sposób uzyskujemy całkiem wygodną i wystarczająco szeroką przestrzeń do nocowania.

About Stylista przez duże S