Rodzaje brodzików – który wybrać?

Rodzaje brodzików – który wybrać?

Zastanów się dobrze

Zanim wybierzesz brodzik do kabiny prysznicowej, zastanów się nad kilkoma aspektami. Poza tym, że musisz wziąć pod uwagę kto będzie z niego korzystał, musisz także posiąść wiedzę na temat głębokości, kształtu czy odpływu. Ale to nie jedyna kwestia, która będzie Ci spędzała sen z powiek. Kolejną jest materiał, z jakiego wybrany przez Ciebie brodzik został wykonany. Jak możesz się spodziewać, jest tutaj sporo możliwości. Opowiemy Ci dzisiaj o nich.

Najpopularniejszy – brodzik akrylowy

Ten rodzaj brodzika jest najczęściej wybierany do naszych łazienek. Co za tym przemawia? Oczywiście prostota montażu. Tak naprawdę nie potrzebujesz ekipy remontowej, bowiem wspomniany produkt nie waży zbyt dużo, a skomplikowanie jego montażu można przyrównać do 0%. Brodzik akrylowy sprzedawany jest w specjalnych zestawach – poza nim w sklepie otrzymasz także zintegrowaną obudowę, którą możesz zamontować, ale nie musisz. Obecnie panuje trend, w którym tego typu rozwiązanie montuje się na linii płytek podłogowych, rzadziej, aczkolwiek też się zdarza, że montuje się go w zabudowie.


Brodzik stalowy – czym może zaimponować?

Jak można się spodziewać, brodzik stalowy, to nic innego jak duża wytrzymałość. Nie spodziewaj się jednak, że nie zobaczysz na nim rys czy po kilku latach nie ulegnie on uszkodzeniu. Nie ma rzeczy niezastąpionych i takim też nie jest prezentowany brodzik. Od czego zatem zależy wytrzymałość brodzika? Otóż od grubości emalii, jaką zostały pokryte jego elementy. Pamiętaj, aby wybrać taki, w którym grubość emalii sięga nawet 3 milimetrów. Te, które posiadają jej mniej, są siłą rzeczy mniej wytrzymałe.

Trochę elegancji – brodzik konglomeratowy

Budowa takiego brodzika to przede wszystkim marmur, który stanowi większą część całości. Co za tym idzie, brodzik ten charakteryzuje się ogromną odpornością. Co więcej, brodzik ten wybierają osoby, którym zależy na elegancji i niebanalnej estetyce. To zapewniają specjalne tworzywa sztuczne, które nadają brodzikowi niebywały blask.

About Stylista przez duże S