Jak dobrać gniazdka do swojego domu?

Jak dobrać gniazdka do swojego domu?

Gniazdko potocznie określane również kontaktem umożliwia podłączenie urządzenia działającego na prąd w danym miejscu. Na rynku występuje wiele rodzajów gniazdek,  a każdy z nich ma inną funkcję, dzięki czemu można dobrać taki kontakt do domowego pomieszczenia. Jeśli chcesz, aby Twoje zakupy dotyczące osprzętu instalacji elektryczne były strzałem w dziesiątkę, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Zapraszamy do lektury!

Gniazdka podtynkowe czy natynkowe?

Takie pytania prędzej czy później zada sobie każda osoba, która chce wyposażyć swój dom w funkcjonalne kontakty. Jednak to czy lepiej wybrać gniazdka berker natynkowe przy podtynkowe jest zależne od gustu i preferencji użytkowych. Jeśli chcemy uniknąć kucia ścian i zależy nam na czasie, to z pewnością lepszym wyborem będą gniazdka natynkowe. Obecnie z gniazdek podtynkowych rezygnuje coraz więcej osób, ponieważ wymuszają one kucie ścian i montaż specjalnej puszeczki umieszczanej w ścianie. 

Czym się kierować przy wyborze gniazdka?

Zazwyczaj w każdym pomieszczeniu domowym znajduje się jakieś odbiornik potrzebujący źródła energii elektrycznej. Dlatego, jeśli chcemy cieszyć się funkcjonalnym domem najlepiej zapewnić gniazdka berker. Jednak są pewne pomieszczenia, które cechują się odmiennymi warunkami i dlatego te gniazdka powinny być lepiej przystosowane. Mowa przede wszystkim o łazience, w której potrafi być wilgotno, chociażby po kąpieli. Z powyższych względów gniazdka muszą spełniać szereg wymagań na przykład w kontekście wysokości, wodoszczelności i izolacji. 

Aby mieć pewność, że funkcjonując w domu, jesteśmy niebezpieczni, najlepiej kupić właśnie gniazdka berker, które spełniają wszystkie niezbędne normy jakościowe i bezpieczeństwa. Kupując gniazdko z myślą o łazience, warto pomyśleć o tych bryzgoszczelnych, które są odporne na czynniki większe niż IP44. Wiele kwestii przy wyborze gniazdka trzeba wziąć także, jeśli chcemy je zamontować w kuchni. Najlepiej sprawdzą się te o mocy 230V, ponieważ wtedy bez problemu zasilimy sprzęt potrzebujący dużej mocy tj. piekarnik, lodówka czy kuchenka elektryczna.

About Stylista przez duże S