Jak olejować blaty kuchenne drewna?

Jak olejować blaty kuchenne drewna?

Wykańczanie kuchni jest bardzo często świetnym zajęciem, które odpręża. Bardzo wiele osób przyjęło, że kuchnia i łazienka są jednymi z dość angażujących miejsc, wymagających naprawdę pomysłu, a często także funduszy. Nie wystarczy postawić kilku mebli i kanapy, trzeba dobrze dobrać każdy sprzęt RTV, AGD, a także hydraulikę, aby wszystko funkcjonowało. Odpowiednio muszą zostać dobrane zarówno podłogi, jak i ściany, a także blaty w kuchni. Trzeba pamiętać o tym, aby dobrany blat zawsze był zadbany, bardzo popularne ostatnio stały się blaty drewniane, w jaki sposób o nie dbać czy trzeba wykorzystywać olej do blatów kuchennych?

Olejowanie blatów

Olej do blatów drewnianych powinien pochodzić z dobrego sklepu, jeśli szukacie odpowiednich produktów, warto zajrzeć na stronę: www.sklep.woodmarket.pl, tam z pewnością znajdziecie wiele ciekawych i niedrogich farb olejowych, które zapewniają jedwabisty i piękny połysk. Co ciekawe, to właśnie od oleju zależy, jak będzie zachowywać się drewno po dokonaniu olejowania. Bardzo wiele osób decyduje się na olejowanie tradycyjnymi kuchennymi preparatami, jednak lepiej zrezygnować z tego typu pomysłu i postawić na olej do blatów kuchennych od polecanych producentów.

Olejowane blaty najlepiej dobrze jest najpierw wyczyścić i odtłuścić. Jeśli olejujecie pierwszy raz, przeczyście blaty spirytusem lub innym preparatem. Do takich zadań sprawdza się oczywiście benzyna ekstrakcyjna, jednak nie zaleca się jej stosować w kuchni. Po dokładnym oczyszczeniu nakłada się olej do blatów kuchennych. Najlepiej jest wykorzystać tak około dwie warstwy, dzięki temu macie pewność, że produkt dobrze wchłonie. Pamiętajcie, aby pozostawić do wyschnięcia! Możecie w ten sposób zaimpregnowane blaty, pokryć jeszcze jakąś farbą olejową, lakierobejcą lub innym produktem, dzięki któremu blat będzie się pięknie błyszczeć, z pewnością będzie jeszcze bardziej zabezpieczony.

Dlaczego warto zdecydować się na olejowanie blatów drewnianych? Przede wszystkim są to wymagające podkłady na szafki, trzeba wziąć pod uwagę, że co jakiś czas mogą niszczyć i tworzyć się na nich wybroczyny, warto temu zapobiegać.

About Stylista przez duże S