Jak sprawdzić czy materac jest odpowiedniej twardości?

O odpowiedniej twardości materaca pisaliśmy w poprzednim artykule. Mając na uwadze, że temat jest dość obszerny, dziś poruszamy go ponownie. Mamy dla Was kilka szczegółów, które pomogą Wam wybrać odpowiedni model, a jeśli nadal będziecie mieć wątpliwości, sprawią, że nasuną się Wam pytania, które będziecie mogli zadać sprzedawcy.

Twardość materaca – jak ją sprawdzić, żeby mieć pewność, że produkt będzie dla nas odpowiedni?

Niewiele osób wie, że twardość materaca można sprawdzić za pomocą prostego testu, który można wykonać własną dłonią. Jak to zrobić? Podpowiadamy poniżej.

Zanim jednak przejdziecie do testu, pamiętajcie, aby zapytać sprzedawcy, czy wyraża zgodę, żebyście położyli się na wybranym materacu (na marginesie tylko tak możecie sprawdzić, czy zaproponowana przez niego twardość będzie dla Was odpowiednia). Jeśli tak, połóżcie się i rozpocznijcie przeprowadzanie testu. Na czym będzie polegał? Otóż, na materacu musicie położyć się na wznak. Następnie trzeba włożyć dłoń pod plecy w części lędźwiowej. Wyniki mogą Cię zaskoczyć. Jeżeli wsuwasz dłoń bez problemu, oznacza to, że materac jest zbyt twardy, jeśli wsuwa się z problemami, materac jest za miękki. Jeżeli nie możecie wsunąć ręki, bo ta napotyka opór, oznacza to, że materac jest dla Was idealny. Prawda, że to prosty sposób na sprawdzenie, czy będziecie odpowiednio wypoczywać na wybranym produkcie? Pamiętajcie o tym szczególnie, jeśli wybieracie materac sprężynowy o wymiarach 140×200 lub większy, który ma się znaleźć w Waszym łożu małżeńskim. Muscie mieć na uwadze, żę twardość jest odczuciem indywidualnym, dlatego warto, abyście oboje przeprowadzili test.

About Stylista przez duże S