Jaki wybrać materac – piankowy czy sprężynowy?

Zanim kupimy odpowiedni materac, musimy dokładnie prześledzić różne informacje dotyczące wielu modeli. Obecnie najpopularniejsze są materace sprężynowe lub piankowe. Wybór jest ciężki, ponieważ biorąc pod uwagę dzisiejszą technologię produkcji, otrzymujemy naprawdę dobre jakościowo produkty. Jaki zatem materac wybrać? Czym różni się piankowy materac od materaca sprężynowego?

Sprężynowy

Materac sprężynowy to jeden z popularniejszych i starszych modeli. Kto nie pamięta skrzypiących sprężyn w materacu podczas obrotów na drugi bok lub przedziurawionego sprężyną materiału wierzchniego? Te czasy mamy na szczęście już za sobą. Nowoczesne materace sprężynowe niewiele mają wspólnego z przestarzałym materacem sprzed dekady. Dzisiejszy rodzaj tego typu materaca bardzo często ma wmontowane specjalnie kieszenie wewnątrz i dzięki temu sprężyny mają zapewnioną dodatkową ochronę, nie przebiją materiału, ani się nie przemieszczą. Co ciekawe, materace ze sprężynami schowanymi w kieszeniach, pozwalają na wygodny sen i redukują uciążliwe dźwięki zginania się sprężyn, tzw. skrzypienie. Jest to z pewnością idealne rozwiązanie dla osób, które lubią tradycyjne rozwiązania, ale w unowocześnionej wersji.

Piankowe

Materace piankowe to względna nowość na rynku. Powstały niedawno i od razu stały się rewolucyjnym odkryciem. Materac ten dopasowany jest do sylwetki ludzkiej, dzięki temu, gdy budzimy się rano, nasz kręgosłup jest wypoczęty i nienadwyrężony. Co ciekawe, materace te dopasowują się do sylwetki ciała i „zapamiętują” je. Bardzo istotnym czynnikiem są także właściwości termoelastyczne, oprócz dopasowania do ciała utrzymują ciepło, ale nie przegrzewają nas podczas snu. Są świetnym rozwiązaniem dla dzieci lub osób, mających problemy z kręgami, wadami postawy lub chorujących na kręgosłup. Sporo różnorodnych modeli obu materaców znajdziemy na stronie internetowej sklepu: https://www.amdk.pl/. Bez problemu przejrzymy w witrynie wiele modeli i wybierzemy najbardziej nam odpowiedni materac piankowy lub materac sprężynowy.

About Stylista przez duże S