Kanapa narożna, czyli wyspa relaksu

Można się na niej powylegiwać, a nawet zdrzemnąć. Bez trudu pomieści naszych gości, a w dodatku na nowo zdefiniuje przestrzeń naszego salonu. Kanapa narożna to bez wątpienia strzał w dziesiątkę.
Niewielki pokoik czy potężny salon. Bez względu na wielkość pomieszczenia, gdy będziemy zastanawiać się jak je zaaranżować, nie zapomnijmy o kanapie narożnej. Okazuje się, że kanapy narożne świetnie spełniają się nie tylko w niezbyt przestronnych wnętrzach.

Kanapa narożna lepsza niż fotele?

Tyle samo miejsca co zajmuje kanapa narożna, zajmą również dwa fotele. Te jednak wystarczą dla zaledwie dwóch osób, podczas gdy kanapa narożna pomieści nawet i cztery osoby. Ponadto, trudno sobie wyobrazić wygodne wylegiwanie się przed telewizorem leżąc na fotelu. Tu idealnie sprawdzi się właśnie kanapa narożna. Stąd chyba tak duża popularność tego mebla! Kanapa narożna jest praktyczna i pojemna. Jest także dość ładnym meblem, który na nowo zdefiniuje nasz salon.

Kanapa narożna aranżuje przestrzeń

Czy jednak kanapa narożna to mebel tylko do niewielkich pomieszczeń Zdecydowanie tak nie jest. Kanapy narożne idealnie wkomponowują się również w duże, otwarte przestrzenie. Są idealnym rozwiązaniem stosowanym w sporych salonach, w których chcemy optycznie wyodrębnić np. strefę telewizyjną. Dzięki swej budowie postawiona nawet na środku pomieszczenia kanapa narożna domyka strefę rozrywki. Oddziela np. niską ławę stojącą na ciepłym dywanie, także idealnym do leniuchowania przed telewizorem. Natomiast za plecami kanapy narożnej możemy stworzyć część jadalną, z długim stołem oraz krzesłami dla wszystkich naszych gości. Dzięki kanapie narożnej, możemy z jednego pomieszczenia stworzyć ciekawą przestrzeń o wielu różnych funkcjach.


Kanapa narożna – jak ją ustawić?


Decydując się na zakup kanapy narożnej, nie zapominajmy także o jej odpowiednim ustawieniu. W większości domów jej pozycja zorientowana jest na telewizor. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej wyeksponować ciekawszego widoku, który np. mamy za oknem.

About Stylista przez duże S