Łazienka na czasie

Łazienka na czasie

Podstawowym dylematem przy urządzaniu lub remoncie łazienki, jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Dla osób lubiących długie, relaksujące kąpiele, to właśnie wanna okaże się niezbędnym wyposażeniem łazienki. Zwolennicy szybkich i zimnych pryszniców, zdecydowanie wybiorę kabinę prysznicową, która zagwarantuje oszczędność czasu. Stylowe prysznice to coraz częściej wybierane rozwiązanie dla małych łazienek, w których nawet kabina jest elementem dekoracyjnym wnętrza. 

Jak wygląda modny prysznic?

Prysznic zwykle kojarzony jest z wysokim brodzikiem i półokrągłą kabiną. Nowoczesne prysznice coraz częściej odbiegają od tego schematu, a szeroki wybór innych wzorów sprawia, że kabina prysznicowa doskonale sprawdzi się w każdym stylu pomieszczenia. Coraz bardziej popularne stają się prysznice nieposiadające brodzika. Przeszklone drzwi zakończone metalowym, ciemnym obramowaniem, nadają całości dość surowy i industrialny charakter, który wpisuje się w aktualne trendy. Dla zaoszczędzenia miejsca warto zaopatrzyć prysznic w drzwi przesuwne do prysznica, które można dopasować do każdego stylu.

Stylowe elementy prysznica

Wybierając odpowiednią kabinę prysznicową, główną uwagę skupia się na brodziku i drzwiach. Aktualnym trendem są jak najniższe brodziki lub nawet całkowity ich brak. Dzięki takiemu rozwiązaniu prysznic staję się integralną częścią łazienki, a nie tylko jej dodatkowym elementem. Innym ważnym detalem jest bateria do prysznica, której wzór powinien być dostosowany do estetyki całego wnętrza. Ogromny wybór kształtów i kolorów sprawia, że dobór baterii wcale nie musi być przypadkowy, wręcz przeciwnie, to właśnie taki małe detale powinny tworzyć charakter i klimat pomieszczenia.

Jaki kształt prysznica wybrać?

Kształt prysznica uzależniony jest od ilości miejsca w łazience. Półokrągła kabina zajmie mniej miejsca i pozwoli na zorganizowanie większej przestrzeni dla innej armatury. Z drugiej strony, kabina powinna być na tyle duża, by jej użytkownicy mogli swobodnie wziąć w niej prysznica. Kwadratowe brodziki zajmują nieco więcej miejsca, ale dają też większą swobodę podczas mycia się. Kształt prysznica warto więc dostosować do indywidualnych potrzeb. 

About Stylista przez duże S