Łazienka na czasie

Podstawowym dylematem przy urządzaniu lub remoncie łazienki, jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Dla osób lubiących długie, relaksujące kąpiele, to właśnie wanna okaże się niezbędnym wyposażeniem łazienki. Zwolennicy szybkich i zimnych pryszniców, zdecydowanie wybiorę kabinę prysznicową, która zagwarantuje oszczędność czasu. Stylowe prysznice to coraz częściej wybierane rozwiązanie dla małych łazienek, w których nawet kabina jest elementem dekoracyjnym wnętrza. 

Jak wygląda modny prysznic?

Prysznic zwykle kojarzony jest z wysokim brodzikiem i półokrągłą kabiną. Nowoczesne prysznice coraz częściej odbiegają od tego schematu, a szeroki wybór innych wzorów sprawia, że kabina prysznicowa doskonale sprawdzi się w każdym stylu pomieszczenia. Coraz bardziej popularne stają się prysznice nieposiadające brodzika. Przeszklone drzwi zakończone metalowym, ciemnym obramowaniem, nadają całości dość surowy i industrialny charakter, który wpisuje się w aktualne trendy. Dla zaoszczędzenia miejsca warto zaopatrzyć prysznic w drzwi przesuwne do prysznica, które można dopasować do każdego stylu.

Stylowe elementy prysznica

Wybierając odpowiednią kabinę prysznicową, główną uwagę skupia się na brodziku i drzwiach. Aktualnym trendem są jak najniższe brodziki lub nawet całkowity ich brak. Dzięki takiemu rozwiązaniu prysznic staję się integralną częścią łazienki, a nie tylko jej dodatkowym elementem. Innym ważnym detalem jest bateria do prysznica, której wzór powinien być dostosowany do estetyki całego wnętrza. Ogromny wybór kształtów i kolorów sprawia, że dobór baterii wcale nie musi być przypadkowy, wręcz przeciwnie, to właśnie taki małe detale powinny tworzyć charakter i klimat pomieszczenia.

Jaki kształt prysznica wybrać?

Kształt prysznica uzależniony jest od ilości miejsca w łazience. Półokrągła kabina zajmie mniej miejsca i pozwoli na zorganizowanie większej przestrzeni dla innej armatury. Z drugiej strony, kabina powinna być na tyle duża, by jej użytkownicy mogli swobodnie wziąć w niej prysznica. Kwadratowe brodziki zajmują nieco więcej miejsca, ale dają też większą swobodę podczas mycia się. Kształt prysznica warto więc dostosować do indywidualnych potrzeb. 

About Stylista Wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *