Listwy brodzikowe i ich rodzaje

Listwy brodzikowe i ich rodzaje

Wyposaż swoją łazienkę jak najlepiej

Łazienka wbrew pozorom jest pomieszczeniem, z którego korzystamy w ciągu dnia częściej niż z sypialni. Wielu z nas nie skupia się na specjalnym dekorowaniu jej, jednak powinniśmy o tym pamiętać, bowiem to właśnie w tym pomieszczeniu najczęściej się relaksujemy podczas kąpieli. Poza odpowiednimi dekoracjami musimy także pamiętać o tym, aby była odpowiednio wyposażona i wykończona. Dziś chcemy przypomnieć Wam o aspekcie, o którym często zapomina się podczas wykańczania prysznica. Czy wiecie, że listwa do szkła jest niezwykle ważna? Nie? Przeczytajcie zatem poniższy artykuł.

Listwa do szkła – estetyka ponad wszystko

Poza estetyką, którą nadaje listwa do szkła, należy również pamiętać o tym, że spełnia ona zasadniczą funkcję w łazience. Zapewne kupując brodzik nie skupialiście się na tym, czy zestaw wyposażony został w listwy brodzikowe. A powinniście, bowiem to właśnie one łączą szkło z kabiny z pozostałą częścią łazienki. Niektórzy producenci dodają listy do zestawu, inni nie. Warto zatem sprawdzić zanim dokonacie zakupu.


Listwa do szkła – co nam daje?

Otóż listwa do szkła nadaje nie tylko eleganckiego wyglądu, ale również maskuje nachylenie całości względem posadzki znajdującej się w łazience. Poza tym to właśnie listwy trzymają mocowanie szkła na ścianach naszej łazienki, tworząc estetyczne profile i oczywiście estetyczny wygląd całości. Warto zatem zastanowić się nad ich wykorzystaniem w łazience.

Rodzaje listem do szkła

Jak można się spodziewać, podczas wyboru owego elementu nie będzie tak kolorowo. Okazuje się bowiem, że producenci posiadają różne rodzaje listew, stąd musicie zastanowić się, które będą potrzebne do Waszej łazienki. Oto rodzaje:

– listwa czołowa – umieszcza się ją na ścianie, nad krawędzią brodzika z odpływem
– listwa krawędziowa spadkowa – stosuje się ją po wewnętrznych stronach brodzika
– listwa do szkła prosta – stosuje się po wewnętrznej stronie kabiny po prawej lub lewej stronie brodzika

Powyższe są najczęściej stosowanymi rozwiązaniami, jednak zgłębiając temat, możesz się spodziewać innych, które także mogą Ci się przydać.

About Stylista przez duże S