Materac sprężynowy vs materac lateksowy – który wybrać?

Kiedy przychodzi do wyboru łóżka i materaca, wiele osób ma mętlik w głowie. Niestety nie znając się na poszczególnych elementach, trudno wybrać odpowiedni produkt. Dlatego dziś, abyście mogli podjąć właściwe decyzje, porównamy materac lateksowy i sprężynowy. Mamy nadzieję, że informacje, które przekażemy w tym wpisie, pozwolą Wam wybrać produkt dopasowany do Waszych potrzeb. Nie przedłużamy zatem. Zaczynamy porównanie.

Co daje materac sprężynowy?

Materace sprężynowe można podzielić tak naprawdę na dwie grupy – jest to tradycyjny materac bonellowy, którego sprężyny są połączone jednym drutem. Oznacza to, że podczas ruchów, materac ugina się cały. Inaczej działa materac kieszeniowy, którego sprężyny schowane są w osobnych woreczkach. Dzięki temu ten staje się o wiele bardziej elastyczny. Co więcej, lepiej przystosowuje się do poszczególnych części ciała, dając tym samym lepszy wypoczynek.

Materac lateksowy – dlaczego warto?

Jeszcze do niedawna lateks kojarzył się z kiczowatym strojem, który zakładało się na specyficzne imprezy. Obecnie, znawcy tematu, kojarzą go jedynie z wysokiej jakości materacami, które bez względu na to czy są pojedyncze: 90×200 lub 120×200, czy podwójne, dają użytkownikowi niezwykły komfort. Warto podkreślić, że produkt zapewnia idealną cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie ma mowy o powstawaniu i rozwoju niebezpiecznych drobnoustrojów.

Jeśli nie możecie zdecydować się na jeden rodzaj materaca, rozważcie zakup takiego, który połączono z różnych materiałów. Dzięki temu połączycie istotne dla Was cechy, które znajdują się w różnych produktach.

About Stylista przez duże S