Materiał, z którego wykonano ramę i stelaż ma ogromne znaczenie przy wyborze łóżka

Materiał, z którego wykonano ramę i stelaż ma ogromne znaczenie przy wyborze łóżka

Kiedy wybieramy łóżko, musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów, które sprawią, że to nie tylko będzie ładnie wyglądać w sypialni, ale również zostanie w niej na dłużej. Co więcej – warto również zwrócić uwagę na wartości zdrowotne niektórych materiałów. Okazuje się bowiem, że sosna ma właściwości elektrostatyczne, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Niestety wypada blado, jeśli chodzi o trwałość. Jest jednym z najmniej odpornych na uszkodzenia drewnem. Nic zatem dziwnego, że wiele osób wybiera buk albo dąb, jeśli decyduje się na drewnianą ramę łóżka. Wspomnieliśmy troszkę o jednym z materiałów, z którego może zostać wykonana rama łóżka. Przyszedł czas na stelaż, na którym leży materac kieszeniowy 140×200 lub inny. Co o nim powinniśmy wiedzieć zanim kupimy łóżko? Przeczytajcie poniżej.

Choć niewidoczny, powinien być solidny

Pytając fachowca o stelaż, z pewnością usłyszymy, że jest to jedna z ważniejszych części każdego łóżka. Choć niewidoczny, tak naprawdę to on odpowiada w dużej mierze za jakość snu i trwałość materaca. Zdziwieni? A jednak! Jeśli ekspedient proponuje Wam łóżko, w którym materac umieszcza się na płycie meblowej, uśmiechnijcie się do niego i podziękujcie za taki model. Zapewniamy, że nie wysypialibyście się na nim, a Wsz materac w krótkim czasi wymagałaby wymiany. Poproście go o pokazanie łóżek, które wyposażone zostały w stelaż wykonany z listewek. Najlepiej, jeśli te są bukowe lub dębowe, macie wówczas pewność, że są niezwykle trwałe. Listewki, aby odpowiednio pracowały powinny być elastyczne i połączone ze sobą. Tylko wtedy możecie mieć pewność, że będą odpowiednio pracowały podczas Waszego snu.

About Stylista przez duże S