O stelażu słów kilka

Choć o stelażu wspominaliśmy w jednym z artykułów, dziś ponownie chcielibyśmy poruszyć ten temat. Zdajemy sobie bowiem sprawę z faktu, że jest to niezwykle ważny element, o którym wielu z Was zapomina. Należycie do grona zapominalskich? Niedobrze, bo przez Waszą sklerozę cierpicie. Dlaczego? Tego dowiecie sie z tekstu poniżej.

Odpowiedzialny za zdrowy sen

Jeśli myślicie, że to materac jest w głównej mierze odpowiedzialny za zdrowy sen, musimy Was rozczarować, bo owszem, ma znaczenie, ale tylko w połowie. Za drugą połowę odpowiedzialny jest właśnie stelaż.

Dobrze wykonany stelaż powinien być elastyczny. Dzięki temu jest w stanie pracować wraz z materacem, kiedy kładziesz się do łóżka. Pamiętaj również o tym, aby te były ze sobą odpowiednio połączone. Wówczas będziesz miał pewność, że nie będą się przesuwać, a Ty nie będziesz odczuwał dyskomfortu podczas snu. Co więcej, wybierz stelaż, który ma dość gęsto ułożone listewki. Warto również zwrócić uwagę na to, z jakiego drewna zostały wykonane. O ile sosna doskonale sprawdza się przy ramie łóżka, niekoniecznie powinno wybierać się ją do produkcji listewek.

Te bowiem mogą się odkształcać, a tym samym tracić swoje właściwości. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj drewno bukowe lub dębowe, które jest niezwykle sprężyste i wytrzymałe. Stelaż z tego surowca będzie doskonale współpracował z ruchami materaca. Ciekawym rozwiązaniem są dostępne na rynku stelaże regulowane. Dzięki takiej opcji można swobodnie podnieść część, gdzie spoczywają plecy lub nogi. Taka możliwość jeszcze bardziej zwiększa komfort wypoczynku.

About Stylista przez duże S