Oświetlenie wnętrz w stylu glamour – jakie lampy wybrać?

Oświetlenie wnętrz w stylu glamour – jakie lampy wybrać?

Oświetlenie to ważny element aranżacji wnętrz. Odpowiednie oświetlenie odpowiada za nasz pozytywny nastrój, podkreśla ono poszczególne cechy pomieszczenia i daje poczucie bezpieczeństwa po zachodzie słońca. Wnętrza w stylu glamour również wymagają odpowiedniej oprawy oświetleniowej, ponieważ tylko wtedy będą one błyszczeć tak, jak to w stylu glamour nakazane. Czym charakteryzuje się styl glamour? Czy źle dobrane lampy takie jak np. za mały kinkiet glamour, mogą zniszczyć efekt końcowy wystroju wnętrza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziecie w poniższym artykule!

Styl glamour – podstawowe informacje

Projektowanie wnętrz to szerokie pojęcie, które stosuje się do aranżacji wnętrz i ich umeblowania. Jest to proces twórczy, który polega na rozważeniu estetyki, funkcjonalności i wykorzystania przestrzeni. Styl glamour w aranżacjach wnętrz można określić jako niezwykle elegancki, nowoczesny, luksusowy, z nutką szaleństwa. Styl ten charakteryzuje się wykorzystaniem materiałów, które uważane są za luksusowe i trudnodostępne. Dodatkowo podczas tworzenia wnętrz w stylu glamour, powinniśmy pamiętać o balansie, który pozwoli nam zachować trzeźwy umysł i nie przesadzić z nadmiarem detali i dekoracji.

Wnętrza w stylu glamour – oświetlenie ma znaczenie

Pomieszczenia w stylu glamour, potrzebują odpowiedniej oprawy oświetleniowej, która wydobędzie z wnętrza to co najlepsze! Istnieje wiele lamp w stylu glamour takich jak np. wiszące żyrandole, kinkiet glamour lub lampy stojące. W zależności od rozmiarów naszego pomieszczenia oraz osobistych potrzeb i preferencji, będziemy mogli wybrać lampę lub kinkiet glamour, która spełni wszystkie nasze oczekiwania! Podczas zakupu lampy zwróć przede wszystkim uwagę na:

  • wymiary lampy – zbyt duży żyrandol lub lampa mogą utrudniać poruszanie się po pomieszczeniu i mieć niekorzystny wpływ na nasz organizm,
  • kolor i faktura – pamiętaj, że styl glamour to połączenie różnych materiałów i wzorów, dlatego wybrana przez Ciebie lampa musi tworzyć spójną całość z pozostałymi elementami pomieszczenia,
  • jakość wykonania – to bardzo ważne, zwłaszcza jeśli zależy Ci na inwestycji na lata!

About Stylista przez duże S