Praktyczne łóżko – czy nastolatek będzie z takiego zadowolony?

Jako rodzic chciałbyś, aby w pokoju Twojego dziecka znalazły się same praktyczne meble, w których pociecha będzie mogła nie tylko schować wszystkie swoje rzeczy, ale również na których będzie mogła odpocząć po ciężkim dniu w szkole.

Zapewne zatem słysząc o wymianie łóżka, masz już wizję nowego w głowie. Jeśli tak jest, szybko ją wymaż. Okazuje się bowiem, że nastolatek może mieć zupełnie inną wizję tego mebla, co oznacza, że podczas zakupu może dojść do niepotrzebne awantury. Zanim zatem wybierzesz za niego, porozmawiaj z dzieckiem. Ustalcie jedną, spójną wersję, której będziecie poszukiwać na zakupach.

Praktyczne nie znaczy nudne

Zapewne masz zupełnie inną wizję praktycznego łóżka, niż Twoje dziecko. Pamiętaj jednak, że obecne łóżka młodzieżowe mogą fajnie wyglądać i być praktyczne. Zaufaj zatem swojemu dziecku i pozwól mu wybrać model, który najbardziej mu się podoba. W końcu to ono będzie spędzało na nim większą część czasu. Jako rodzic zadbaj jedynie o to, aby łóżko miało odpowiedni materac. Jego wielkość uzależniona jest od wielkości pokoju. Jeśli jednak to możliwe, postaraj się wybrać dość duży, np. 160×200. Dzięki temu potomek będzie swobodnie wypoczywał, a jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie w stanie przenocować kolegę lub koleżankę. Pamiętaj również o tym, aby podpowiedzieć dziecku, żeby wybrało łóżko, którego nie będzie musiało zbyt często sprzątać. Wszyscy bowiem wiemy, że młodzież z porządkami jest na bakier.

About Stylista przez duże S