Stwórz sobie strefę komfortu

Stwórz sobie strefę komfortu

Co i rusz namawiani jesteśmy, aby wyjść ze swojej strefy komfortu. Ale, aby to zrobić, najpierw musimy ją sobie stworzyć. Miejscem, w którym czujemy się najlepiej pod słońcem bez wątpienia powinno być nasze mieszkanie. 

Duży wybór łóżek 

Chociaż remont to słowo, które mrozi krew w żyłach, to gdy już się skończy, możemy cieszyć się nową, lepszą odsłoną naszego domowego gniazdka. Każde z pomieszczeń nowocześnie urządzonego mieszkania powinno być funkcjonalne i przyjazne jego mieszkańcom. Oferta mebli i innych sprzętów do wyposażenia wnętrz jest tak duża, że nie sposób nie znaleźć czegoś, co nam się apodoba. Producenci mebli robią wszystko, aby zaspokoić wymagania swoich potencjalnych klientów. Już sam asortyment łóżek sprawia, że musimy rozwiązać niejeden dylemat, zanim wybierzemy to najbardziej odpowiednie dla nas. Szczęśliwi posiadacze sypialni o dużym metrażu mogą zdecydować się na łóżko tapicerowane 180×200 szare. Jest to model, który można nazwać standardowym, ale dzięki temu pasuje niemal do każdego wnętrza. Możemy jednak zdecydować się na łóżko z zagłówkiem lub bez niego, dobrym wyborem będzie także model z pojemnikiem do przechowywania lub z wysuwanymi szufladami.

Unikaj błędów

Podobno pierwsze mieszkanie urządzamy dla wroga, ale gdy robimy to już po raz kolejny, starajmy się uniknąć kosztownych błędów. A podczas przemeblowywania sypialni może nam się ich przytrafić co najmniej kilka. Jednym z nich jest wybór nieodpowiedniego materaca, który będzie dla nas za twardy lub za miękki. Powinien on być dopasowany do naszej wagi – im więcej ważymy, tym materac powinien być twardszy. Warto też zdecydować się na taki, który został wykonany z naturalnych surowców. Jeżeli zdecydujemy się na łóżko tapicerowane do sypialni, to zwróćmy uwagę nie tylko na jego szerokość i długość, ale także wysokość. Gdy będzie zbyt niskie, to niewygodnie będzie nam z niego wstawać, podobnie zresztą jak w przypadku łóżka za wysokiego w stosunku do naszego wzrostu. Dobrze jest wybrać takie łóżko, które nie zaburza proporcji pomieszczenia i można  do niego dojść z boku, zwłaszcza gdy przeznaczone jest dla dwóch osób.

About Stylista przez duże S