Szafa przesuwna w sypialni – o czym warto pomyśleć

Szafa wydaje się dość prostym zakupem. Mierzymy, szukamy, kupujemy. Nie jest to do końca tak oczywisty zakup i warto zadbać o to, by nowy mebel w naszej sypialni lub garderobie pasował – nie tylko do nas, ale i do przestrzeni. O co warto więc zadbać?

Estetyka i kolory

Dobierając ten mebel do wnętrza warto zwrócić uwagę w jakim stylu urządzony jest dom. Jeśli dominuje w nim jeden styl lub dobraliśmy mieszankę kilku to szafa również powinna wpasowywać się w kompozycję. Obecnie na rynku znajduje się wiele modeli ze względu na dużą popularność i praktyczność tego rozwiązania. Szafa może być zupełnie klasyczna w odcieniach bieli lub beżu, może też być wykonana z pięknego drewna. Może prezentować połączenie drewna z metalem – to od nas i od wnętrza zależy co będzie pasowało tam najlepiej. Szafa nie musi wcale być monotonna – ozdobiona lustrem czy fototapetą zyska nową funkcjonalność.

Wykończenie

Wykończenie bezpośrednio wiąże się z kolejnym z czynników – ceną. W przypadku materiałów nie warto oszczędzać. Szafa, szczególnie szafa przesuwna w sypialni to mebel, z którego korzystać będziemy codziennie. Dobrej jakości materiały i wykonanie to podstawa długiego jej użytkowania. W kwestii szaf idealnie sprawdzają się nie tylko szafy drewniane, ale też z płyt wiórowych i MDF-u.

Montaż

Dla fanów skręcenia mebli samodzielnie nie będzie to miało dużego znaczenia, jednak dla osób, które są zwykle dość zajęte i nie mają głowy do takich kwestii warto zastanowić się, przed zakupem, nad sposobem transportu i montażem szafy. W przypadku szaf przesuwnych w sypialni lub innych pomieszczeniach sam mechanizm jest dość specyficzny, dlatego by uchronić się przed frustracją warto zadbać o to, by skręcanie owego mebla przysparzało więcej radość niż złości. Szafa to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, jeśli robimy ją na wymiar. W pozostałych przypadkach, jak przy szafach wolnostojących, narożnych czy nowoczesnych szafach przesuwnych w sypialni należy uwzględnić nieco więcej czynników niż tylko pojemność i miejsce.

About Stylista przez duże S