Zapomniałeś zasłonić rolety w domu? Zrobisz to zdalnie

Zapomniałeś zasłonić rolety w domu? Zrobisz to zdalnie

Istnieje wiele zalet tak zwanego inteligentnego domu. Zakres rozwiązań, jakie są oferowane, jest bardzo szeroki. Dzięki nowoczesnej automatyce można skutecznie i wydajnie sterować między innymi ogrzewaniem i oświetleniem. Z jednej strony można się cieszyć komfortem i łatwą obsługą, a z drugiej – bezpieczeństwem i to w różnych wymiarach. Dlatego skorzystanie z propozycji sprawdzonych producentów jest doskonałą decyzją dla właścicieli domów, mieszkań, zarządców budynków czy osób kierujących różnorodnymi obiektami komercyjnymi.

Dzięki programatorowi można symulować pobyt w domu

Jakościowy system zarządzania domem w różnych aspektach sprawdza się w wielu sytuacjach. Regulowanie temperatury, uruchamianie oświetlenia czy otwieranie bramy to jedne z najbardziej oczywistych udogodnień. Jest ich jednak zdecydowanie więcej. Chociażby wspomniane oświetlenie to element automatyki, który w dużej mierze wpływa na bezpieczeństwo posesji. Przykład? W trakcie dalekiego wyjazdu można tak zaprogramować ten system, by o różnych porach uruchamiane były światła, pozorując pobyt domowników wewnątrz. Taką szansę daje między innymi Salus Smart Home, czyli sprawdzona propozycja od doświadczonego producenta. Bez wątpienia jest to świetne rozwiązanie, a w przypadku podróży sprawdza się także wtedy, kiedy tuż przed powrotem do domu zdalnie uruchamia się ogrzewanie i ma się do dyspozycji przyjemną temperaturę od razu po przekroczeniu progu.

Idealna opcja dla zapominalskich

Inteligentny dom z całą pewnością przypadnie też do gustu zapominalskim osobom. Domownicy z taką tendencją zdalnie, na przykład po opuszczeniu domu, mogą zamknąć okno lub drzwi, zasunąć rolety czy zgasić światło. Nie ma zatem obaw, że posesja nie będzie chroniona lub niepotrzebnie będzie się marnowało energię.

Poza wymienionymi elementami smart home oferuje też na przykład czujniki otwarcia okna bądź drzwi, zalania czy dymu, co również ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa.

About Stylista przez duże S