Dopełnienia wnętrza dzięki szafie wnękowej na telewizor

Dopełnienia wnętrza dzięki szafie wnękowej na telewizor

Podczas projektowania salonu jedną z istotniejszych rzeczy jest umiejscowienie telewizora i sprzętu do niego dołączonego. Najczęściej spotykanym zjawiskiem jest meblościanka, która zajmuje dość dużo miejsca. W momencie, kiedy nie dysponujemy zbyt dużym metrażem, może nam to delikatnie przeszkadzać. Natomiast w przypadku dużego salonu jest opcja, że nie będzie to kolidować z wystrojem pomieszczenia. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest zakup szafy przesuwnej z miejscem na telewizor. Dzięki temu zaoszczędzimy dość sporo miejsca, które możemy przeznaczyć na coś zupełnie innego. 

Na początek dobre jest dopasowanie elementów

Przed umiejscowieniem telewizora na ścianie dobrze jest jednak wcześniej wymierzyć miejsce, by całość dobrze wizualnie współgrała. Musimy dopasować telewizor wraz ze wszystkimi dodatkami. Dzięki temu wszelkie kable ukryjemy i zagwarantujemy sobie tym samym porządek na szafce, a jednocześnie w całym salonie. O to musimy zadbać, gdy telewizor będzie stał na podstawce, bo w takim wypadku dopasowujemy wysokość szafki do całości ustawienia. Jeśli zdecydujemy się na powieszenie go, nie musimy się już tym martwić, aczkolwiek dalej trzeba mieć na uwadze porządek z kablami, by nie były one zbyt widoczne. Dodatkowo mamy szuflady lub półki, które możemy zapełnić w dowolny sposób. 

Kolejną rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest umiejscowienie tv na ścianie, by był najlepiej na wysokości wzroku domowników. Warto o tym pomyśleć przy planowaniu rozmieszczenia. Aczkolwiek prawda jest taka, że szafa wnękowa z telewizorem znajdzie zastosowanie w niemalże każdym układzie salonu. A patrząc na to, wybór opcji kolorystycznych i samego wykończenia bez najmniejszego problemu dopasujemy to do każdego stylu wnętrzarskiego. Jednocześnie szafę wnękową z telewizorem można wyposażyć wedle własnego gustu w różne dodatki, takie jak oświetlenie czy schowki, aby zwiększyć jej funkcjonalność i sprawić, by miała swój indywidualny wygląd.

Kiedy już w naszym salonie pojawi się taka szafka, nie musimy się martwić o stopień trudności, ponieważ razem z nią dostajemy elementy do montażu wraz z instrukcją obsługi, gdzie w prosty sposób jest wyjaśnione złożenie takiej przesuwnej szafy. 

Szczegół może dopełnić całość

Szafa przesuwna z miejscem na telewizor to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zachować porządek w swoim salonie. A jednocześnie dzięki połączeniu matu z połyskiem oraz kolorem mebla dobranym do naszego wystroju nadamy mu wyjątkowości. Tym sposobem każdy element w salonie będzie dobrze ze sobą współgrał, ciesząc oczy nasze i naszych gości.

About Stylista przez duże S