3 triki, dzięki którym zachowasz porządek w szafie

Porządek w szafie to bardzo praktyczna rzecz – dzięki niemu od razu wiemy, gdzie znajduje się część garderoby, której poszukujemy, a gdy zdarzy nam się zaspać, szybkie ubranie się nie stanowi problemu. Taki sam porządek, jaki mamy w szafie sypialnianej, warto mieć również w szafie do przedpokoju przesuwnej. Poznajcie 3 triki, dzięki którym zachowanie porządku wśród ubrań będzie dużo prostsze.

Układaj ubrania sezonami

Znajdź miejsce na ubrania na sezon letni i na chłodniejsze pory roku. Dzięki temu rozwiązaniu nie będziesz musiała przerzucać zimowych swetrów latem i zwiewnych sukienek zimą. Ułożenie ubrań według sezonu z pewnością pomoże Ci w szybszym ubraniu się, ale pozwali też oszacować ilość ubrań na dany sezon.

Uporządkuj rzeczy według rodzaju

Bluzki do bluzek, spódniczki do spódniczek, sukienki do sukienek, spodnie do spodni – to naprawdę proste, a potrafi zaoszczędzić mnóstwo czasu podczas ubierania się. Takie przejrzyste ułożenie sprawia również, że mniejsze ubrania nie kryją się pod większymi, jak ma to czasami miejsce w przypadku niewielkich bluzek, które leżą pod obszernymi spódnicami.

Poukładaj ubrania kolorami

To dodatkowy trik dla prawdziwych perfekcjonistów, którzy lubią, gdy ich szafa prezentuje się po otwarciu zjawiskowo, ale nie tylko! Ułożenie ubrań kolorami ułatwia codzienne tworzenie stylizacji, a także pokazuje, ile mamy rzeczy w danym kolorze.

Pamiętajcie, by stosować te rady tylko do czystych i wyprasowanych ubrań – jeśli są brudne i wygniecione, nie będą prezentować się estetycznie, a porządek wcale nie ułatwi podstawowych czynności.

Szafa do przedpokoju przesuwna to świetnie rozwiązanie dla tych, którzy mają sporo ubrań niemieszczących się w szafie sypialnianej. Idealnie nadaje się również do przechowywania ubrań sezonowych, których nie potrzebujemy, gdy pogoda im nie sprzyja. Na naszej stronie znajdziecie szeroki wybór tego typu mebli – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

About Stylista przez duże S