Czy twardy materac jest najlepszy? Oczywiście, że nie!

Jeszcze do niedawna wiele osób uważało, że najlepszym materacem, który odpowiednio będzie podtrzymywał kręgosłup jest ten najtwardszy. Dlaczego takie przekonanie królowało przez wiele lat? Wszystko za sprawą producentów, którzy do górnej warstwy wyprodukowanych materacy dokładali trawę i kokos, co tworzyło bardzo twardą warstwę. Na szczęście ten mit został obalony, co sprawiło, że każdy może wybrać twardość materaca. Dlaczego jest to niezwykle ważne? Chodzi nie tylko o komfort snu, ale również o nasze zdrowie. Źle dobrany materac może bowiem powodować bóle kręgosłupa. Jak zatem wybrać odpowiednią twardość? Tego dowiecie się poniżej.

Kilka twardości dopasowanych do potrzeb klienta

Bez względu na to, czy zdecydujecie się na materac kieszeniowy o wymiarze 180×200, czy na mniejszy materac o wymiarach 90×200, musicie pamiętać, że twardość jest jedną z wytycznych, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jeśli chcemy cieszyć się dobrym i zdrowym snem.

Wybierając się do sklepu, można zauważyć, że na każdym z materacy umieszczono informację o jego twardości. Zapewne oznacznie od H1 do H5 zupełnie nic Wam nie mówią. Nic w tym dziwnego. Jeśli nie jesteśmy ekspertem, raczej nie jesteśmy w stanie określić idealnej twardości. Warto zatem zapamiętać dokładnie swój wzrost i wagę, aby podać ją specjaliście podczas wyboru materaca. A jeśli chodzi o twardości, można wyróżnić:

  • H1 – materac bardzo miękki, który będzie idealnie pasował do osób lekkich;
  • H2 – materac miękki
  • H3 – materac twardy
  • H4 – materac twardszy
  • H5 – materac najtwardszy

Wybierając odpowiedni materac, trzeba zapamiętać jedną zasadę – im jesteś cięższy, tym twardszy materac musisz wybrać.

About Stylista przez duże S