Drewniane, czy tapicerowane? Jakie łóżko wybrać do sypialni? – część I

Choć dla wielu wybór łóżka wydaje się prosty, kiedy przychodzi do podjęcia decyzji, powstaje nie lada problem. Mnogość produktów, jakie oferuje rynek powoduje, że konsument ma mętlik w głowie. Wyboru nie ułatwia również fakt, że ceny poszczególnych łóżek znacznie się różnią i te, które najbardziej pasowałyby do wystroju sypialni absolutnie nie wchodzą w grę, bo są za drogie.

Jakie zatem wybrać łóżko, aby zmieścić się w zakładanym budżecie, aby pasowało do pozostałego wystroju sypialni i żeby się na nim wysypiać? Odpowiedź na te pytania jest niezwykle trudna, jednak podejmujemy wyzwanie. Przedstawimy Wam dziś dwa rodzaje łóżek, które nie tylko są popularne, ale również doskonale prezentują się praktycznie w każdym wnętrzu.

Drewniane – dlaczego warto?

O łóżku drewnianym można byłoby napisać doktorat. Istnieje bowiem tyle zalet tego mebla, że nie sposób wymienić ich w jednym artykule. To, co musicie wiedzieć to z pewnością to, że doskonale wpasowuje się w każdy styl. Co więcej, jest idealne dla alergików, ponieważ nie zbiera kurzu, który jest dla nich szkodliwy. Warto również podkreślić, że jeśli będziecie chcieli zmienić kolorystykę sypialni, drewniane łóżko można z powodzeniem przemalować na kolor, który będzie pasował do pozostałej części wnętrza. Co więcej, do tego rodzaju łóżka pasuje praktycznie każdy materac. Jeśli zdecydujecie się na łóżko małżeńskie, z powodzeniem możecie wybrać model, który zmieści w sobie materac o rozmiarach 180×200. Wówczas Wasze łóżko będzie można z powodzeniem nazwać królewskim.

About Stylista przez duże S