Drzwi szklane – o zaletach tego rozwiązania

Drzwi szklane – o zaletach tego rozwiązania

Kiedy zdecydujesz już, jaki rodzaj brodzika chcesz mieć w swojej łazience, nie pozostanie Ci nic innego, jak podjąć decyzję dotyczącą kabiny prysznicowej. Tutaj również masz kilka możliwości, które będziesz musiał przemyśleć. Dziś chcemy przedstawić Ci jedną z nich, a mianowicie drzwi szklane, które doskonale sprawdzają się w prysznicach z niskimi brodzikami, ale nie tylko.

Drzwi szklane – czy to dobry wybór?

Zapewne wielu z Was zastanawia się, czy szklane drzwi do prysznica, to dobry wybór. I nie chodzi Ci tutaj o kwestie utrzymania tego typu kabiny, a jedynie o kwestie bezpieczeństwa. Martwisz się zapewne, czy podczas uderzenia Twoja kabina nie rozsypie się w drobny mak. Poniżej udowodnimy, że nie masz się czego obawiać.

Szklane drzwi – bezpieczne i wytrzymałe

Wybierając szklane drzwi powinieneś wiedzieć, że ich producenci doskonale zdają sobie sprawę z obaw klientów. Takie drzwi wykonuje się ze szkła hartowanego, które jest odporne na stłuczenia. Jest to zupełnie inne szkło niż to, które wykorzystywane jest do produkcji np. szyb okiennych. Stąd jego wytrzymałość jest kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy większa.


Zalety drzwi szklanych wykonanych ze szkła hartowanego

Aby nie być gołosłownym, poniżej kilka słów na temat produktu, który omawiany jest w dzisiejszym artykule:

  1. szkło hartowane posiada od 120 do 200 N/mm2 wytrzymałości, czyli, aż 3-5 razy większą niż szkło tradycyjne
  2. nagła zmiana temperatury – nie musisz się jej obawiać. Szkło hartowane jest prawie 4 razy bardziej odporne niż tradycyjne. Stąd zimna czy gorąca woda, którą puszczasz z prysznica nie będzie mu straszna
  3. nawet jeżeli dojdzie do rozbicia drzwi szklanych ze szkła hartowanego, te pękają na tysiące drobnych kawałków o tępych zakończeniach. Ryzyko skaleczenia jest zatem ograniczone do minimum

Drzwi szklane to doskonały wybór

Osoby, które chcą mieć nowoczesną łazienkę nie powinny bać się szklanych drzwi. Z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że są one całkowicie bezpieczne. Musimy również przyznać, że wyglądają znacznie lepiej, niż tradycyjne kabiny prysznicowe.

About Stylista przez duże S