Jak dobrać odpowiedni stelaż do materaca?

Kiedy wybieramy materac sprężynowy, skupiamy się najczęściej na jego wielkości. Ta oczywiście nie jest bez znaczenia, ponieważ materac o wymiarach 160×200 może nie zmieścić się w niewielkiej małżeńskiej sypialni. Czy jednak tylko na to powinniśmy zwrócić uwagę?

Okazuje się, że nie bez znaczenia jest również stelaż łóżka, do którego dobieramy materac. Warto mieć na uwadze, że powinniśmy go docenić. Ma on bowiem ogromny wpływ na to, jak będzie zachowywał sie materac podczas jego użytkowania.

Za co odpowiedzialny jest stelaż?

Jeśli myślisz, że stelaż odpowiedzialny jest jedynie za utrzymanie materaca w ramie łóżka, musimy Cię rozczarować. Okazuje się, że jest to najmniej istotna funkcja tego elementu, którą pełni. Na co powinniśmy zatem jeszcze zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, że stelaż odpowiedzialny jest za odpowiednią wentylację materaca. Co więcej to on wpływa na to, jak ten pracuje pod wpływem nacisku ludzkiego organizmu, co oznacza, że ma wpływ na twardość i trwałość materaca. jeśli zatem wybierzecie odpowiedni stelaż, możecie mieć pewność, że materac będzie Wam służył przez wiele lat. Co więcej, dzięki odpowiedniej twardości materaca, możecie liczyć na idealny sen i pobudka każdego poranka w wyśmienitym nastroju.

Jeśli zatem zależy Ci na stelażu wysokiej jakości, pamiętaj, aby nie stawiać na te, które dołączone są w zestawie do łóżka. Niestety pozostawiają one wiele do życzenia. Najczęściej wykonane są z niskiej jakości sosny, która odkształca sie pod wpływem ciężaru albo ze sklejki, która nie przepuszcza powietrza. Czy warto zatem inwestować w coś, co nie przyniesie oczekiwanego efektu? Naszym zdaniem nie, jednak decyzja należy do Was.

About Stylista przez duże S