Jak wygląda budowa materaca dwustronnego?

Dobry i wygodny materac w łóżku to podstawa dobrego snu. Jeśli śpi się nam niewygodnie, zbyt miękko lub za twardo, możemy być pewni, że rano obudzimy się z bólem kręgosłupa lub zesztywnieniem karku. Jak tego uniknąć? Dlaczego coraz popularniejszy staje się materac dwustronny?

Kieszenie sprężynowe

Materace jednostronne służą nam od dekad. Względną nowością na rynku są natomiast materace dwustronne. Jak sama nazwa wskazuje, możemy na nich spać z dowolnej strony, a to wszystko dzięki odpowiedniej budowie wewnątrz i na zewnątrz materaca. Materace dwustronne mają zwykle kieszenie sprężynowe, rozlokowane po całej powierzchni. Kieszenie te sprawiają, że leżąc na materacu, nie zapadamy się np. na środek. Możemy wyróżnić materace dwustronne 5 – strefowe i 7 – strefowe, które znaczą podnoszą komfort snu. Nie trudno zgadnąć, że 7 –strefowe są jeszcze wygodniejsze. Drugi, bardziej komfortowy rodzaj materaca znajdziemy w sklepie: https://www.amdk.pl/. Warto zatem zajrzeć i dobrać odpowiedni model dla siebie.

Warstwa wierzchnia materaca dwustronnego

W przypadku materaca dwustronnego, podobnie jak w jednostronnym, możemy wyróżnić kilka warstw wierzchnich, czyli tych, na których będziemy spać. Do popularnych należy z pewnością warstwa z pianki termoelastycznej visco. Ta pianka reguluje nie tylko nacisk ciała człowieka na materac, ale również zatrzymuje wytworzone ciepło. Dzięki temu bardzo szybko „zagrzejemy się” w łóżku. Jest to bardzo komfortowa opcja w zimie. Co istotne, w lecie nie przegrzejemy się w łóżku, używając tego typu materaca.

Dla alergików

Co ciekawe, materace dwustronne najczęściej produkowane są według nowych i obowiązujących norm i z reguły są hipoalergiczne. To świetna wiadomość dla wszystkich alergików, gdyż nie muszą obawiać się roztoczy lub grzybów, a dzięki temu mogą unikać brania nadmiernej ilości leków na alergię. Materac dwustronny to także świetny pomysł na wypełnienie łóżka dla naszego dziecka. Warto obejrzeć towar sklepów internetowych, by znaleźć odpowiedni model dla siebie.

About Stylista przez duże S