Jak zaaranżować meblościankę stojącą w salonie?

Czy meblościanka stojąca to relikt PRL-U? Okazuje się, że nie! Chociaż dla wielu osób może być synonim kiczu w postaci okleinowych mebli, który powinien odejść do lamusa, dzisiejsze meblościanki potrafią być nie tylko stylowe i nowoczesne, ale także niezwykle funkcjonalne. Czytajcie dalej, by dowiedzieć się, jak zaaranżować taki kompleks mebli!

Szafka pod telewizor

Jednym z komponentów meblościanki stojącej są często szafki pod telewizor. Jaka jest ich przewaga ponad zwykłymi szafkami? Często są one odpowiednio wymierzone, by telewizor znalazł się na optymalnej dla naszego wzroku wysokości. Ponadto, dzięki temu, że są częścią zestawu, ich projektanci dopasowują ich wymiary tak, by pozostawić miejsce na dostatecznie duży telewizor. Dodatkowo, najczęściej posiadają półeczki, na których będziemy mogli wygodnie położyć modem satelitarny lub konsolę do gier.

Półka na pamiątki z podróży

Nie masz gdzie poustawiać wszystkich ulubionych pamiątek z podróży? Półka w salonie będzie na nie idealnym miejscem! Dzięki niej nie tylko znajdziesz wreszcie dla nich przestrzeń, ale również pięknie wyeksponujesz – dopasowana do meblościanki stojącej w salonie półka będzie z nią tworzyła genialną kompozycję!

Regał na książki

Brakuje Ci miejsca na książki? Salon to doskonałe miejsce do ich przechowywania, gdy nie masz gabinetu ani zbyt wiele przestrzeni w sypialni. W skład meblościanki stojącej często wchodzi elegancki regał na książki. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz je mieć zawsze pod ręką – może skusisz się na nie któregoś razu, zamiast znów włączyć telewizor?

Gablotka

Nie wszystkie pamiątki lub dekoracje stojące nadają się na półkę – niektóre po prostu są na nią za ciężkie. Idealnym rozwiązaniem dla większych wymiarowo i wagowo ozdób będzie gablotka, która dodatkowo ochroni je przed nadmiernym kurzeniem się. Ponadto, niektóre gablotki, tworzące meblościankę stojącą, są wyposażone w podświetlenie, co pozwoli Ci jeszcze piękniej wyeksponować Twoje ulubione figurki i inne reprezentacyjne pamiątki.

About Stylista przez duże S