Kompakt WC czy stelaż podtynkowy – który wariant wybrać?

Kompakt WC czy stelaż podtynkowy – który wariant wybrać?

Urządzenie łazienki wiąże się ze znacznym uszczupleniem budżetu. Jednak inwestujemy w poszczególne rozwiązania z myślą, że będą służyć przez wiele lat. Do podstawowych sprzętów zaliczamy miskę klozetową. Oczywiście nieodzowna jest również deska toaletowa, by całość charakteryzowała się wygodą użytkowania. Zanim zaopatrzymy się w miskę, dobrze porównać dostępne w sklepach warianty i wybrać ten, który będzie nam najbardziej odpowiadać.

Kompakt WC

Kompakt WC jeszcze do niedawna był bezkonkurencyjny. Wybierany zarówno do mieszkań prywatnych, jak i publicznych ubikacji. Doskonale wywiązuje się ze swojej docelowej funkcji. Co prawda zajmuje dużo miejsca i jest trudniejszy w utrzymaniu czystości, ale jest stosunkowo tani w zakupie. Także usuwanie awarii nie przysparza problemów i nie nadwyręża portfela.

Stelaż podtynkowy

Stelaż podtynkowy w ostatnich latach zyskuje popularność, czego dowodem jest wzrost jego sprzedaży. Zwłaszcza użytkownicy stawiający na nowoczesne rozwiązania chwalą sobie to akcesorium. Zabudowanie zbiornika pozwala zaoszczędzić przestrzeń, co ma niebagatelne znaczenie, gdy metraż nie rozpieszcza. Ponadto z konstrukcji łatwiej i szybciej usunąć brud. Minusem jest cena – wyższa w zestawieniu z kompaktem. Dodatkowo w trakcie problemów ze spłuczką trudniej wykonać naprawę, a to z racji skomplikowanego dostępu do osprzętu.

Budżet rozstrzygającym kryterium

Na ostateczny wybór składa się wiele czynników, jednak rozstrzygającym kryterium najczęściej jest budżet. To on decyduje, który wariant wybierzemy. Ponadto trzeba pamiętać o dodatkach, na przykład dość istotnym, jakim jest deska toaletowa.

Szeroki wybór tego asortymentu znajdziemy pod linkiem http://superbateria.pl/pl/c/Deski-sedesowe/114.

About Stylista przez duże S