Materac do łóżka małżeńskiego – wybrać jeden czy dwa?

Kiedy urządzamy swoją sypialnię, sen z powiek spędza nam nie tylko rama łóżka, ale również materac, który powinien się w niej znaleźć. Nic w tym dziwnego, ponieważ wiele osób zastanawia się nad tym, czy wybrać jeden, czy dwa egzemplarze. Mając na uwadze fakt, że wiele osób boryka się z tym problemem, dziś postanowiliśmy go rozwiązać. Mamy nadzieję, że podczas kupna produktu weźmiecie pod uwagę to, co napisaliśmy.

Sypialnia małżeńska powinna być wygodna dla obu małżonków

Czasami zdarza się, że z miłości do drugiej osoby, przestajemy patrzeć na własne potrzeby. Wszystko dostosowujemy pod nią. Szczerze powiemy, że nie chwalimy takich czynów, szczególnie w sypialni, gdzie każdy ma prawo wypocząć po ciężkim dniu pracy. W związku z tym powinno się dobrać materac w sposób, który umożliwi to obu małżonkom.

Jeśli okaże się, że Twój małżonek jest o wiele wyższy i cięższy od Ciebie, zdecydujcie się na dwa pojedyncze materace o wielkości 80×200 lub 90×200, w zależności od tego, ile macie miejsca w sypialni. Rozwiązanie to pozwoli Wam dostosować ten element do własnych potrzeb, dzięki czemu oboje będziecie mieli możliwość wysypiania się. Pamiętajcie jednak o tym, aby materace, które wybierzecie miały nie tylko tę samą wysokość, ale również szycie pokrowca. Dzięki temu stworzycie komfortową całość.

Jeśli jednak Ty i Twój małżonek nie różnicie się znacznie gabarytami, warto pokusić się o wybór jednego modelu. Wówczas materac do łóżka powinien być wielkości co najmniej 140×200. Wówczas macie pewność, że spokojnie oboje się na nim wyśpicie.

About Stylista przez duże S