Materac to jedno, pokrowiec to drugie – o nim również trzeba pamiętać

Wydawać by się mogło, że materac pełni drugorzędną rolę, jeśli chodzi o komfort użytkowania materaca. Niestety osoby, które tak myślą są w błędzie. Okazuje się bowiem, że jest on jednym z kluczowych elementów, na który szczególnie trzeba zwrócić uwagę, jeśli chce sie mieć w domu materac sprężynowy 140×200 dobrej jakości.

Dlaczego pokrowiec jest taki ważny i na co zwrócić szczególna uwagę podczas jego wyboru? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Dodatkowe właściwości, na których może zależeć użytkownikowi materaca

Nie da się ukryć, że im więcej funkcji spełnia materac tym lepiej. Warto zatem zadbać o to, aby był wyposażony w odpowiedni sposób. Tutaj należy zatem zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego jest wykonany, ale również na pozostałe komponenty. Okazuje się bowiem, że pokrowiec, który przeważnie dodawany jest do produktu ma go chronić nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również ma być odpowiedzialny za dodatkowe właściwości, które ten może posiadać.

Czym powinien charakteryzować się dobry pokrowiec na materac? Przede wszystkim musi zapewniać odpowiednią higienę. Co więcej, to on jest odpowiedzialny za wentylację materaca. Warto również zapytac producenta przed kupnem materaca wyposażonego w pokrowiec, czy ten ma właściwość lato – zima. Co to oznacza? Tyle, że tego rodzaju produkt pikowany jest w środku wełną, która kurczy się i rozciąga pod wpływem temperatury. Warto mieć to na uwadze, kiedy kupuje się materac dla alergika. Ten niestety nie może mieć pokrowca z funkcją lato – zima, ponieważ gromadzić się w nim będą drobnoustroje.

About Stylista przez duże S