W poprzednim wpisie obiecaliśmy Wam, że rozpoczniemy cykl rodzajach materacy, które są podzielone ze względu na materiał, z jakiego je wykonano. Spełniając obietnicę, dziś na tapetę bierzemy materac sprężynowy. Czym sie charakteryzuje, dlaczego warto zwrócić na niego uwagę?
Odpowiedzi na te pytania szukajcie w poniższym tekście. Mamy nadzieję, że ten zainteresuje Was na tyle, abyście poważnie zaczęli zastanawiać się nad wyborem tego wariantu. Nie przedłużamy zatem i zachęcamy do lektury.
Nie tylko jeden rodzaj
Jeśli myśleliście, że materac sprężynowy zamknie sie w jednym rodzaju, musimy Was rozczarować. Okazuje się, że kiedyś faktycznie można było spotkać na rynku jedynie rodzaj bonellowy, który składał się ze sprężyn, połączonych ze sobą drutem. Ten jednak coraz częściej wypierany jest przez materac kieszeniowy, w którym każda sprężyna ukryta jest w osobnym woreczku. To rozwiązanie sprawia, że produkt doskonale dopasowuje się do krzywizn ciała. Wybierając ten model należy pamiętać, że im więcej woreczków, w których ukryte są sprężyny, tym więcej punktów podparcia dla ciała, co sprawia, że człowiek jeszcze lepiej się wysypia. Co może w nim przeszkadzać? Przede wszystkim fakt, że śpiąc w dwie osoby, możemy odczuwać pracę materaca. W związku z tym ten nadaje się idealnie dla jednej osoby. Nic zatem dziwnego, że wiele osób wybiera go do pojedynczych łóżek 80×200 lub jako jeden z dwóch materacy w łóżku małżeńskim.
Poza tym niektórym osobom może przeszkadzać fakt, że ciężko się z niego wstaje. Okazuje się bowiem, że siadając na łóżku, można mieć problem ze wstaniem. Co więcej, na tego rodzaju materacu trudno również przyjąć inną pozycję, niż ta, w której pierwotnie się położyliśmy.