Na ile stref twardości postawić?

W poprzednim artykule wspominaliśmy o tym, że producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów stworzyli dla nich rozmaite materace, które mają na celu stworzyć idealne podparcie kręgosłupa podczas wypoczynku.

Obiecaliśmy Wam również, że dziś bardziej szczegółowo zajmiemy się tym tematem. Aby nie być gołosłownym, spełniamy daną obietnicę. Jeśli zatem jesteście na etapie wyboru i nie wiecie, które materac do łóżka będzie dla Was odpowiedni, zachęcamy do lektury.

Strefy twardości są bardzo ważne

Ktoś powie, że jeszcze do niedawna nie było żadnych stref w materacach i każdy się wysypiał. Być może nie zwracano wówczas uwagi na to, że użytkownik zwykłego materaca budził się przemęczony, z bólem pleców.. Kiedy jednak powstał pierwszy materac, w którym zwrócono uwagę na ten szczegół, okazało się, że zrobił furorę wśród użytkowników. Obecnie producenci doszli do momentu, w którym mogą oferować swoim klientom materace 1-, 3-, 5-, a nawet 7-strefowe. Dzięki temu nie tylko zdobywają sympatyków, ale przede wszystkim dają im produkt, z którego ci z pewnością są zadowoleni. Punkty podparcia pozwalają im bowiem na odpowiednie ułożenie ciała podczas snu, a tym samym możliwość idealnego odpoczynku. Dzięki wspomnianym strefom użytkownik może liczyć na odpowiednie podparcie głowy, szyi i barków, a także odcinka lędźwiowego kręgosłupa, bioder, ud, łydek i stóp. Kiedy zdecydować sie na materac ze strefami? Jeśli nie jesteś zbyt wysoki i nie ważysz zbyt dużo, a do tego nie kręcisz się w łóżku podczas snu. Tylko wtedy masz możliwość  z korzystania ze wspomnianego rozwiązania w 100%, bez względu na to, czy ten jest wielkości 90×200, czy 180×200.

About Stylista przez duże S