Narożnik rozkładany zdecydowanie lepszy niż wszystkie tapczany

Nasze mieszkanie ma zaledwie dwa pokoje, a tu z dwudniową wizytą zapowiada się kolega ze studiów, wraz ze swoją nową żoną. Odesłać ich do hotelu? Nie będzie to konieczne, jeśli zawczasu zainwestujemy w narożnik rozkładany.

Narożnik rozkładany zamiast pokoju gościnnego

Przy dzisiejszy wygórowanych cenach mieszkań, coraz częściej decydujemy się na mieszkania o powierzchni szytej tylko pod nas. Rzadko kto inwestuje środki w dodatkowe metry kwadratowe przeznaczone pod tak zwany pokój gościnny. Nie oznacza to, że dysponując niezbyt dużym mieszkaniem nie będziemy mogli przyjmować gości na wizytę z noclegiem. Ułatwi nam to inwestycja w rozkładany narożnik.


Narożnik – rozkładany komfort i wygoda


Narożnik rozkładany ustawiony w pokoju dziennym zapewni nam na co dzień duże poczucie komfortu. Narożnik nadaje się bowiem świetnie do wylegiwania się przed telewizorem, jest jednak także świetną opcją do przyjęcia gości nad drinka. Natomiast jeśli drinków będzie trochę więcej i okaże się, że niezbędny jest nocleg, wystarczy kilka ruchów, by przekształcić rozkładany narożnik w całkiem wygodne dwuosobowe łóżko.


Narożnik ze skrzynią to także spory magazyn


Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego narożnika rozkładanego, przyjrzyjmy się lepiej ich różnym rodzajom. Wśród nich znajdziemy bowiem takie nieco mniejsze, jak i na ogół nieco wyższe i bardziej obszerne narożniki rozkładane. Te ostatnie na ogół mieszczą w sobie także niewielką skrzynię, w której magazynować możemy np. pościel, oszczędzając w ten sposób przestrzeń w szafie.
Ważne też, by przed wyborem narożnika rozkładanego poprosić sklepową obsługę o rozłożenie mebla. Nie powinno ono bowiem być zbyt skomplikowane a powstałe w ten sposób miejsce do spania, powinno być wygodne i komfortowe. Zwróćmy uwagę, czy nie powstały jakieś zbyt głębokie szczeliny pomiędzy poszczególnymi elementami. Niestety ich obecność może oznaczać, że na drugi dzień nie wstaniemy zbytnio wypoczęci i przez cały dzień będziemy narzekać na bóle kręgosłupa.

About Stylista przez duże S