Narzuta z włóczki – jakie są jej zalety i jak o nią dbać?

Narzuta z włóczki – jakie są jej zalety i jak o nią dbać?

Narzuta to bez wątpienia ozdoba łóżka, ale też sposób na ochronę pościeli przed kurzem i roztoczami. Dlatego jeśli jesteśmy ma etapie urządzania sypialni, to nie powinniśmy zastanawiać się ani chwili nad tym, czy warto pokusić się o zakup nowoczesnej narzuty. Bo jak najbardziej jest ona pożądana w sypialni i z pewności będziemy zadowoleni z jej zakupu. Pojawia się tylko pytanie, jaką narzutę wybrać? Propozycji mamy całe mnóstwo, ale w tym artykule chcemy zwrócić uwagę na produkt, jakim jest narzuta z włóczki, czy wykonana z wełny. Jakie są jej zalety i jak ją pielęgnować, żeby przez lata wyglądała jak nowa? 

Zalety narzuty wełnianej 

Wybierając narzutę wykonaną z naturalnego surowca, jakim jest wełna mamy pewność, że nie tylko będzie się ona pięknie prezentowała na łóżku, ale też z powodzeniem posłuży nam za bardzo ciepły koc. Bo wełna ma to do siebie, że bardzo szybko może nas ogrzać w zimowy wieczór, a przy tym nie ma ryzyka, że się przegrzejemy. Wszystko za sprawą cyrkulacji powietrza i właściwościom wełny, pozwalającym na odprowadzanie wilgoci. Tym samym narzuta z włóczki może przydać nam się zarówno jako koc mroźną zimą, jak i lekkie przykrycie podczas chłodniejszej letniej nocy. Do zalet narzuty wełnianej należy zaliczyć również to, że jest ona antystatyczna. A to oznacza, że nie będziemy musieli borykać się z problemem naelektryzowanej pościeli. Kolejną właściwością wełny, której nie można pominąć jest jej hipoalergiczność… Jeśli szukasz narzuty wysokiej jakości, która będzie efektownie wyglądała, a do tego będzie można przypisać jej wielofunkcyjność, to zdecydowanie polecamy narzutę z wełny. 

Narzuta, która nie zbiera kurzu

Być może wiele osób będzie zaskoczonych, ale wełna potrafi sama się oczyszczać. Chodzi o to, że włókna nie przyjmują zabrudzeń w postaci kurzu, a zatem nie wnika on narzutę, której rolą jest ochrona pościeli. Jest to bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dlatego, że narzuta przez cały czas leży na wierzchu i narażona jest działanie kurzu i roztoczy. Reasumując, gdybyśmy wybrali okrycie na łóżko z jakiegokolwiek innego materiału, to często musielibyśmy go prać, żeby pozbyć się kurzu i nagromadzonych zabrudzeń. A narzuta z włóczki zdejmuje z nas ten obowiązek – jedyne o czym powinniśmy pamiętać, to raz na jakiś czas ją przewietrzyć. 

Pranie narzuty wełnianej

Jak już wspomniano na włóknach wełnianych nie osadza się kurz, jednak zdarzają się sytuacje, że narzuta z włóczki się ubrudzi, np. w wyniku wylania na nią napoju i w efekcie czego będzie wymagała wyprania. Najbezpieczniejszym sposobem jest oddanie narzuty do pralni chemicznej. Jeśli natomiast chcemy ją wyprać w domu, to najlepiej ręcznie i w temperaturze wody, która nie będzie przekraczała trzydziestu stopni Celsjusza. Środek, jaki użyjemy do czyszczenia powinien być dedykowany do wełny i posiadać w swoim składzie lanolinę. Na koniec pamiętajmy, żeby narzutę wełnianą suszyć w pozycji płaskiej, ponieważ mokre włókna mają tendencję do łatwego naciągania. 

https://www.moyha.com/narzuta-z-pomponami-jasno-szara

Narzuta z włóczki to praktyczny i łatwy w utrzymaniu element dekoracyjny sypialni. W naszej kolekcji znajdują się eleganckie narzuty w stonowanych kolorach wpasowujące się w każdy styl. Poza klasycznymi narzutami mamy też te, które wykończone są designerskimi pomponami. 

About Stylista przez duże S