Płytki podłogowe i ścienne – jaki produkt wybrać?

Płytki podłogowe i ścienne – jaki produkt wybrać?

Płytki podłogowe i ścienne są najczęstszym rodzajem materiałów do pokrywania podłóg i ścian stosowanych w pomieszczeniach takich jak kuchnia, łazienka oraz w budynkach przeznaczonych do użytku publicznego. Wiele osób uwielbia wygląd inalco płytki podłogowe i ścienne w ich domu. Jednak nie zawsze jest łatwo utrzymać czystą i gładką podłogę z płytek. Płytki podłogowe są często twardą powierzchnią do czyszczenia, zwłaszcza jeśli były narażone na zalanie lub zabrudzenia pochodzące od zwierząt domowych lub dzieci. Łatwiej jest natomiast w przypadku arcana płytki ścienne, ponieważ są one mniej narażone na szkodliwe działanie substancji takich jak np. kawa, wino, czy substancje chemiczne, za to w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka są one narażone na szkodliwe działanie wilgoci. Jak więc wybrać odpowiednie płytki do łazienki i kuchni, które nie okażą się nieudaną inwestycją? 

Płytki do łazienki – wybierz produkt odporny na wilgoć! 

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu, w którym każdego dnia spędzasz sporą ilość czasu. To tutaj dbasz o swoją higienę i wygląd zewnętrzny, dlatego tak ważne jest, aby była ona schludna, przytulna i wyjątkowa! Na rynku dostępnych jest wiele płytek podłogowych i ściennych przeznaczonych do wykończenia łazienki, dlatego wybór właściwego produktu może być przytłaczający dla wielu z nas. Arcana płytki do łazienki zazwyczaj są wykonane z ceramiki, porcelany lub kamienia, ponieważ są to materiały trwałe i odporne na działanie wilgoci, która bardzo często pojawia się w łazience na skutek gorących kąpieli i braku odpowiedniej wentylacji. 

Płytki do kuchni – jakie cechy powinny posiadać? 

Wybór odpowiednich płytek do kuchni nie jest łatwy. Składa się na to wiele czynników, takich jak budżet, ogólna estetyka i trwałość produktu. Inalco płytki w tym przypadku są nie tylko dekoracyjne, ale także funkcjonalne. Wykonane są z trwałych materiałów, które można łatwo wyczyścić. Oferują również wiele opcji projektowych, ponieważ można je montować na ścianach, podłogach lub w postaci blatów meblowych. 

About Stylista przez duże S