Praktyczne i nowoczesne łóżko dla nastolatka

Moda zmienia się tak często, że wielu rodziców po prostu nie nadąża za jej zmianami. Jeśli zatem okaże się, że masz zupełnie inną wizję na umeblowanie pokoju nastolatka, niż on sam, nie przejmuj się. Usiądź z nim i dojdźcie do wspólnego zdania. Dzięki temu unikniecie zgrzytów podczas zakupów. A jeśli o nie chodzi, wybierzcie meble praktyczne, które będą podobały się dziecku, a które Ty uznasz za godne ceny, którą musisz za nie zapłacić.

Praktyczne łóżko, czyli jakie?

Nie ulega wątpliwości, że młodzież nie lub sprzątać swoich pokoi. Co więcej wiele z mebli, szczególnie łóżko, jest poddawane próbom wytrzymałości. Warto zatem, aby posiadało nie tylko wytrzymały materac o odpowiedniej wielkości (u dzieci sprawdzają się najlepiej pojedyncze 90×200 lub 120×200, jeśli jednak macie możliwość, zainwestujcie w większy, np. 140×200), ale również było odporne na:

  • zalanie – młodzież często lub pić w łóżku;
  • zadrapania i zarysowania;
  • ostre narzędzia, które mogą spowodować rozdarcie lub wgięcie mebla;
  • plamy i zabrudzenia, o które nietrudno podczas użytkowania łóżka, szczególnie ze znajomymi.

Mając powyższe na uwadze, warto wybrać łóżko, które posiada obicie łatwe do czyszczenia. Może to być tapicerka skórzana lub po prostu łóżko drewniane albo metalowe. Wszystko zależy od tego, jakie upodobania ma dziecko. Warto również zadbać, aby zewnętrzna powłoka łóżka była wymienna. Dzięki temu przy poważniejszych urazach, będzie ją można zdjąć i położyć na nowo po naprawie uszkodzenia.

About Stylista przez duże S