Twardy czy miękki? Jaki materac okaże się dla Ciebie najlepszy?

Skoro trafiłeś na ten artykuł, z pewnością zdajesz sobie sprawę z faktu, jak ważny dla zdrowia jest odpowiedni materac. Nic zatem dziwnego, że wybór odpowiedniego produktu, spędza sen z powiek wielu osobom.

Dobry materac nie tylko sprawi, że szybko zregenerujemy utracone po całym dniu pracy siły, ale również zapewnimy odpowiednie podparcie kręgosłupowi. Mając na uwadze fakt, że materac do łóżka o wymiarach 160×200 lub 140×200 powinien być idealnie dopasowany do ciała użytkownika, musisz dobrze wybrać.

W odpowiednim wyborze powinien pomoc sprzedawca

Nie zastanawiaj się nad tym, czy wziąć w sklepie twardy czy miękki produkt. Jego twardość powinna być uzależniona od Twoich gabarytów. Jeśli kupujesz materac pojedynczy o wymiarach 80×200 nie powinieneś mieć problemów z wyborem. Wystarczy, że w sklepie podasz sprzedawcy swoją wagę i wzrost, a ten dobierze odpowiednią twardość materaca. Gorzej mogą mieć małżeństwa, które znacznie różnią się od siebie gabarytami. Tutaj sprzedawca może mieć problem z wyborem odpowiedniego materaca, chyba, że zaproponuje klientom specjalny model mieszany, który będzie w stanie sprostać wymaganiom każdego z małżonków. Jest jeszcze jedno wyjście z sytuacji – sprzedawca może zaproponować małżeństwu dwa osobne materace, które, jeśli łóżko ma wymiary 180×200, będa miały wymiar 90×200 każdy.

Takie rozwiązanie będzie idealne dla osób, które znacznie różnią się od siebie, jak również wtedy, kiedy materace nie będą różniły się wysokością. Łóżko bowiem musi wyglądać schludnie i elegancko.

About Stylista przez duże S