Wielkość materaca ma znaczenie

Kiedy wybieramy materac, który ma spełnić nasze oczekiwania i sprawić, że w końcu będziemy się wysypiać. Pod uwagę powinniśmy wziąć wiele aspektów, które mają ogromny wpływ na to, czy produkt uznamy za idealny, czy jednak będziemy szukać innego rozwiązania.

Pamiętajcie, że biorąc pod uwagę wymiar 140×200 nie możemy uznać go za idealny dla osoby, która ma powyżej 190 cm wzrostu. Dlaczego? Okazuje się, że każdy materac powinien być zawsze dłuższy o około 20 cm, niż wzrost jest użytkownika. Tylko wtedy można mówić o tym, że dana osoba będzie mogła na nim prawidłowo wypocząć. Jeśli zatem mając przykładowo 192 cm wzrostu wyposażycie się w materac o długości 200 cm, z góry będzie wiadomo, że nie będziecie na nim odpowiednio wypoczywać.

Budowa ciała ma znaczenie

Jak widać powyżej, budowa ciała człowieka ma ogromne znaczenie podczas wyboru materaca. Poza wzrostem należy wziąć pod uwagę jeszcze inne aspekty. Jednym z nich z pewnością jest waga, dzięki której z powodzeniem można określić odpowiednią twardość materaca. Pamiętaj zatem, że cięższa osoba będzie miała twardszy materac, a lżejsza bardziej miękki. Ten aspekt trzeba wziąć pod uwagę w momencie, kiedy kupujesz materac do łóżka małżeńskiego. Jeśli Twój współmałżonek jest o wiele cięższy/lżejszy, masz dwa wyjścia – albo wybrać specjalny materac mieszany, który będzie zaspokajał potrzeby obojga, albo wybrać dwa różne materace. To drugie rozwiązanie jest oczywiście częściej wybieranym, szczególnie że wiele osób dodatkowo wybiera regulowane stelaże, które pozwalają im podczas snu przyjąć najwygodniejszą dla kręgosłupa pozycję.

About Stylista przez duże S