Czy pozycja ciała, jaką przybieramy podczas snu ma znaczenie przy wyborze materaca?

Kiedy chcesz wybrać materac do łóżka, który spełni w 100% Twoje oczekiwania, szukasz informacji na ten temat. To czego się dowiadujesz sprawia, że masz ogromny mętlik w głowie. Nie dziwimy się temu, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że laikowi w temacie materacy, fachowe informacje nic nie mówią.

Jeśli zatem poza wielkością materaca, zależy Ci, aby wziąć pod uwagę inne ważne aspekty, wybierz się do renomowanego sklepu, w którym ekspert udzieli Ci rzetelnych informacji. Jeśli jednak chciałbyś samodzielnie dokonać wyboru, pamiętaj, że aby wybrać odpowiednią twardość materaca, poza wagą ciała i wzrostem powinieneś wziąć jeszcze jedną kwestię pod uwagę. O czym mowa? Dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozycja ciała – czy ona ma znaczenie?

Wiele osób zastanawia się, czy pozycja ciała, jaką przyjmują podczas snu ma znaczenie podczas wyboru materaca. Jeśli masz co do tego wątpliwości, zastanów się, ile razy budziłeś się połamany? Działo się tak szczególnie kiedy nocowałeś na kanapie u znajomych lub w na hotelowym łóżku. Przypominasz sobie? No właśnie. Ból jaki rano odczuwałeś to oznaka tego, że materac był źle dobrany do twoich gabarytów i pozycji, jaką przyjąłeś podczas snu.

Ktoś powie, że nie wie, jaką pozycję przyjmuje. Będzie to słuszne spostrzeżenie. W nocy przewracamy się wielokrotnie z boku na bok. Warto zatem zastanowić się, jaką pozycję przyjmujemy podczas zasypiania i ją przyjąć jako punkt wyjścia podczas wyboru materaca. Jeśli zasypiasz na boku, pamiętaj o tym, aby wybrać materac, który naturalnie dopasuje się do wszystkich wystających części ciała. Tylko wtedy będziesz mógł mieć pewność, że rano nie obudzisz się ze sztywnym karkiem.

About Stylista przez duże S