Czym kierować się przy wyborze brodzika?

Czym kierować się przy wyborze brodzika?

Brodzik prysznicowy podstawą ergonomicznej łazienki

Ergonomiczne rozwiązania są, zdawać by się mogło, doskonałe do łazienek. Dzięki nim użytkowanie tego pomieszczenia staje się niezwykle przyjazne i komfortowe. Ale jak sprawić, aby nasze marzenia o pięknej i funkcjonalnej łazience się spełniły? Musimy dobrać odpowiednie sprzęty. Dziś chcemy podpowiedzieć Wam, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru brodzika do kabiny prysznicowej. Zachęcamy do lektury.

Małe dziecko – wysoki brodzik będzie idealny

Ci, którzy posiadają małe dziecko doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że malucha najwygodniej kąpie się w wannie. A co, jeśli nie mamy na nią miejsca? Czy musimy kupować dodatkową wanienkę dla malucha? Otóż nie. Wielu producentów w swojej ofercie posiada wysokie brodziki, które dla kilkumiesięcznego czy kilkuletniego malca z powodzeniem zastąpią wannę. To rozwiązanie jest także doskonałe, jeżeli posiadasz w swoim domu osoby starsze, które podczas kąpieli muszą usiąść. Wystarczy wprowadzić je do kabiny, posadzić na specjalnie przygotowanym podeście i bez problemu mogą wziąć kąpiel.


Brodzik niski lub prysznic bez brodzika – jeżeli chcesz mieć elegancko i ergonomicznie

A jeśli o osobach starszych mowa, doskonale sprawdzi się także niski brodzik lub prysznic bez brodzika. Staruszkowie nie muszą wtedy męczyć się z wchodzeniem do kabiny. Jeżeli będą musiały usiąść, możesz pod prysznicem zamontować specjalnie rozkładane krzesełko. Takie rozwiązanie sprawdzi się także przy osobach niepełnosprawnych. Co więcej – niskie brodziki lub te montowane w podłodze nadają całemu pomieszczeniu elegancji i nowoczesności.

Obudowa – potrzebna czy nie?

Wielu producentów do brodzików i kabin prysznicowych dołącza obudowy. Czy są one potrzebne? Zdania są oczywiście podzielone. Jeżeli chcesz mieć estetycznie wyglądającą łazienkę, warto wybrać obudowę zintegrowaną od razu z brodzikiem. Możesz także, jeżeli masz czas i ochotę zabudować miejsce na obudowę płytkami, którymi wypełniona jest łazienka. Decyzja należy do Ciebie.

About Stylista przez duże S