Dekoracje i dodatki czyli piękno ukryte w detalach

Dekoracje i dodatki czyli piękno ukryte w detalach

 

Aranżacja wnętrz.  Producent tkanin żakardowych czyli niezwykłe oblicze dekoracji

 

Dodatki, które stosujemy w aranżacji wnętrz często wpływają na zmianę wizerunku. Stają się elementem, który dodaje wyjątkowego charakteru i mocy. Kształtują klimat odczuwalny bodźcem wzroku. Dlatego dobór dodatków nie może być kwestią przypadku. Mimo, iż stanowią one niekiedy przysłowiową wisienkę na torcie, zaleca się stosować je z umiarem. W myśl popularnego dzisiaj minimalizmu, im mniej dodatków, tym lepszy efekt wizualny. Zbyt dużo dekoracji może spowodować chaos, który przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego. Unikanie natłoku bodźców, które mogą prowadzić do kiczu pozwoli na osiągnięcie równowagi we wnętrzach. Harmonia zapewnia ciekawy efekt i pozytywne wrażenia wizualne. Dodatkiem mogą być obrazy, plakaty, bibeloty, elementy oświetlenia lub tkaniny i dzianiny. Te ostatnie pełnią, nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także i praktyczną. Stanowią bazę dla poduszek, koców  oraz narzut na meble tapicerowane. 

Sedno tkwi w szczegółach, czyli magia tkanin 

 

 

Tkaniny i dzianiny doskonale sprawdzają się jako elementy wyposażenia wnętrz. Wpływają na wrażenie przytulności i sprawiają, że wnętrze jest ożywione. Ponadto można je zestawić kolorystycznie ze stylistyką danego pomieszczenia. Ciekawym pomysłem na produkcję dodatków jest żakard, który jest charakterystycznym splotem nici. Wykorzystuje się go do produkcji odzieży oraz dekoracji. Producent tkanin żakardowych prezentuje polską jakość w wyjątkowej odsłonie. Żakard jest wdzięcznym materiałem, przyjemnym w dotyku. Występuje w różnorodnych wersjach kolorystycznych i prezentuje mnogość wzorów. W tej kwestii możliwości są nieograniczone. 

Producent tkanin obrusowych. Wyjątkowe dekoracje stołu

 

 

Z niezwykłymi tkaninami i dzianinami możemy się spotkać na stronie https://trans-tex.pl. Nadanie im określonych właściwości wpływa na ich przeznaczenie. Dzięki temu tkaniny i dzianiny są przystosowane do pełnienia różnorodnych funkcji. Tkaniny dekoracyjne takie jak żakard mają szerokie zastosowanie. Przede wszystkim sprawdzą się jako ozdoby w gospodarstwach domowych. Można wspomnieć o dekoracjach stołu jak obrusy lub serwety. Dzięki tego typu dodatkom podnosi się estetyka danego pomieszczenia. Żakard jest materiałem bardzo wygodnym w użytkowaniu. Nie ulega gnieceniu, więc nie trzeba go prasować. W przypadku odzieży i dekoracji to bardzo cenna właściwość. Żakard jest także doskonałym materiałem na obicia mebli tapicerowanych.

About Stylista przez duże S