Detale, które mają ogromny wpływ na odpowiedni wypoczynek – część I

Nie da się ukryć, że wybór odpowiedniego materaca nie należy do najłatwiejszych. Okazuje się, że nie posiadają odpowiedniej wiedzy na ten temat, można sobie zaszkodzić. Dlatego też nasze artykuły poświęcamy kolejnym detalom, na które musi zwrócić uwagę klient, który chce wybrać idealny materac sprężynowy lub inny.

I nie chodzi tutaj jedynie o jego wielkość, o której będziemy mówić poniżej, ale również o inne aspekty, które są często pomijane. Zapoznajcie się zatem z tym, co mamy Wam do powiedzenia, a wybór materaca z pewnością stanie się dla Was łatwiejszy.

Długość i szerokość materaca mają ogromne znaczenie

Niby każdy to wie, jednak kiedy przychodzi do wyboru odpowiedniego materaca, zaczynają się schody. Każdy bowiem koncentruje się na twardościach, materiałach z jakich wykonano materac, a zapomina o podstawowej kwestii, jaką z pewnością jest wielkość produktu. Czy zdawałeś sobie sprawę z faktu, że na materacu wielkości 120×200 nie wyśpią się dwie osoby? Tak, ten materac przeznaczony jest do sypialni jednoosobowej.

Na co zatem trzeba zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że kupi się materac w odpowiednim rozmiarze? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Jeśli chodzi o samą długość materaca, warto trzymać się zasady, że materac powinien być co najmniej o 20 cm dłuższy, niż wzrost osoby, która będzie na nim wypoczywać. Oznacza to, że jeśli Ty lub Twój partner macie powyżej 180 cm wzrostu, możecie mieć problem z kupnem standardowego rozmiaru. Rozważcie wówczas możliwość zamówienia większego łóżka i większego materaca.

Zastanawiając się nad szerokością, trzeba mieć na uwadze, że tak naprawdę jest to indywidualna kwestia. Mówi się, że materac o szerokości 120 czy 140 cm jest za mały dla pary, jeśli jednak lubicie się przytulać i nie wiercicie się podczas snu, taka wielkość może być dla Was wystarczająca. Co więcej, pamiętajcie, że tę musicie uzależnić w dużej mierze od wielkości pomieszczenia.

About Stylista przez duże S