Jak powinna wyglądać szafa do pokoju dziecięcego?

Jak powinna wyglądać szafa do pokoju dziecięcego?

Pokój dziecięcy to azyl dla naszej pociechy, zwłaszcza jeżeli jest już w takim wieku, że lubi przebywać sama. Powinniśmy zatem zadbać o dobre i trwałe meble, które będą zarówno ładne i dopasowane do wnętrz, jak i funkcjonalne. Kluczowym elementem wystroju jest szafa do pokoju dziecięcego, jaka powinna ona być?

Duża, z możliwością zawieszenia płaszczy

Szafa do pokoju dziecięcego powinna być przestronna, by nasza pociecha mogła włożyć tam wszystkie ubrania, a także zabawki, czy tornister do szkoły. Ważne, aby była wyposażona w możliwość zawieszania ubrań na drążku. Dzięki temu nasze dziecko będzie mogło odwiesić swoje ubrania, np. koszulę, czy płaszcz w swoje miejsce. Drążek do wieszania ubrań nie musi być duży, wystarczy, że pomieści kilka rzeczy. Inaczej jest, gdy planujemy przeznaczyć jedną szafę dla kilku dzieci. Jeśli jednak dla jednego, niewielka szafa powinna wystarczyć.

Młodzieżowe kolory

Ważne, aby szafa do pokoju dziecięcego była także w „żywych” kolorach. Choć obecnie modny jest kolor biały, bardzo często możemy zakupić szafę do pokoju dziecięcego z kolorowymi wstawkami. Wygląda to naprawdę ciekawie, a zarazem młodzieżowo, z pewnością przypadnie do gustu naszemu dziecku. Sporo szaf w tego typu kolorach, znajdziemy na stronie: https://cdp-poznan.pl/. Duży asortyment i szeroka paleta kolorów sprawiają, że dzieci coraz chętniej decydują się na meble białe ze wstawkami. Ważne też, by postawić na dobre drewno, z którego zrobiona jest szafa, np. na jesion.

About Stylista przez duże S