Jak urządzić salon kosmetyczny, by klientki do niego wracały?

Jak urządzić salon kosmetyczny, by klientki do niego wracały?

Salony kosmetyczne to miejsca bardzo specyficzne i… wielozadaniowe. Klientki i klienci przychodzą do nich nie tylko po to, by zadbać o siebie dzięki różnym specjalistycznym zabiegom, ale także po to, by odpocząć, wyciszyć się czy też porozmawiać. Dlatego też i całe otoczenie musi sprzyjać miłej atmosferze oraz kojarzyć się z czymś przyjemnym. Wizyta w salonie kosmetycznym powinna być chwilą oddechu od codziennych trosk. Bo nie ma co ukrywać, że oprócz profesjonalnie wykonywanych zabiegów, magnesem na klientów jest także miła atmosfera i przyjazne oraz estetyczne wnętrze salonu. Jak o nie zadbać?

NIE TYLKO SPRZĘT

Jest oczywiste, że podstaw wyposażenia gabinetu kosmetycznego to odpowiedni sprzęt, czyli: urządzenia do sterylizacji sprzętu, lasery, lampy, frezarki do paznokci, aparaty do peelingu, miseczki, szpatułki, dłuta, cążki, pędzelki etc. Jednak umówmy się, że to nie one tworzą atmosferę i klimat wnętrza. Za to jest odpowiedzialna między innymi aranżacja salonu. Dlatego trzeba poczynić starania, by była ona przyjazny dla klienta.

FOTOTAPETY – POMYSŁ NA NIEPOWTARZALNY WYSTRÓJ

Fototapety dzięki swoim nadrukom mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na nastrój. Na przykład fototapeta dżungla sprawi, że kojąca soczysta zieleń zrelaksuje klientów i niejako pozwoli im zapomnieć o tym, co za oknem. Może być ona umieszczona tuż za biurkiem zapisów (recepcją) albo też tworzyć tło dla kanapy, foteli i stolika, gdzie klienci czekają na zabieg. Fototapeta 3D dżungla jest też metodą na to, by wokół niej zbudować całą aranżację salonu. Takie rozwiązanie to także sposób na szybką zmianę wyglądu pomieszczenia, gdyż nowoczesne fototapety bardzo łatwo i szybko nakłada się na ściany. Poza tym taki nadruk sprawi, że pomieszczenie będzie się wydawać optycznie większe. A ponieważ salon kosmetyczny to miejsce, w którym musi panować czystość, to fototapeta 3D dżungla także się sprawdzi pod tym względem znakomicie – łatwo o nią zadbać, gdyż jest wodoodporna.

About Stylista przez duże S