Jak zaprojektować funkcjonalną łazienkę?

Łazienka jest zwykle jednym z trudniejszych do zaprojektowania i zaplanowania pomieszczeń. Jest to przestrzeń często bardzo mała, a elementów koniecznych do jej prawidłowego funkcjonowania (nie mówiąc już o wyglądzie) jest całe mnóstwo. Od czego więc zacząć?

Myślenie o potrzebach

Przed projektowaniem czy urządzaniem łazienki warto zadać sobie takie pytania jak: prysznic czy wanna? Łazienka czy również suszarnia? Czy będziemy się tam przebierać podczas szykowania do wyjścia? Czy potrzebne będzie miejsce na detergenty? Ile osób będzie na co dzień korzystało z tej przestrzeni? Są to pytania podstawowe, jednak bez chwili refleksji na ten temat można łatwo popełnić nieodwracalny później błąd.

Wybór mebli

Po rozmieszczeniu elementów czas na wybór odpowiednich mebli. Tutaj również warto zadać sobie kilka pytań. Pierwszym z nich powinno być: w jakim stylu urządzić łazienkę. Tu warto kierować się wystrojem całego domu – łazienka, mimo że często zamknięta powinna do całości pasować. Przy jej urządzaniu warto zadbać również o odpowiednią jakość mebli oraz ich funkcjonalność. Warto najpierw rozeznać się w różnych stylistykach, przejrzeć strony z meblami i wybrać kierunek. Oprócz elementów tak podstawowych jak umywalka czy WC łazienkę stanowią również różnego rodzaju dodatki. To one czynią ją klimatyczną. W tym pomieszczeniu, jak i każdym innym w domu mamy czuć się dobrze i o tym warto pamiętać. Kolory, meble i wystrój uczynią łazienkę doskonałą, a na wszystko to mamy wpływ.

About Stylista przez duże S