Solidne łóżko małżeńskie – na co zwrócić uwagę?

Chyba każdy zgodzi się z nami, że idealnie dobrane łóżko jest gwarancją dobrego snu. Warto zatem zadbać o to, aby podczas dokonywania zakupu podjąć szereg słusznych decyzji, które pozwolą kupić produkt, z którego naprawdę będziemy zadowoleni. Jeśli już kupiliście meble do sypialni, zapewne doskonale wiecie, na co zwrócić uwagę. Jeśli będziecie robić to po raz pierwszy, zachęcamy do zapoznania się z naszymi radami.

Dobre jakościowo i odpowiedniej wielkości

Kiedy wybieramy łóżko dla dwóch osób, nie ulega wątpliwości, że to powinno mieć określone wymiary. Co więcej, zarówno pojedyncze, jak i podwójne powinno być dobrej jakości, aby mogło pozostać z nami przez długi czas. Łóżko podwójne powinno posiadać o wiele mocniejsze stelaże, niż łóżko pojedyncze, w końcu będą na nim wypoczywać dwie osoby o różnych gabarytach. Pamiętajcie, wybierając odpowiedni mebel, że ten składa się z pięciu podstawowych części, na które trzeba z osobna zwrócić uwagę – ramy, stelaża, zagłówka, nóżek i materaca.

Wielkość – to na nią w pierwszej kolejności powinniśmy zawsze zwrócić uwagę. Nie da się ukryć, że jest to kwestia dość indywidualna. Można kupić łóżko, gdzie materac kieszeniowy będzie miał wymiar 140×200, a może mieć również wymiar 180×200 i więcej. Tak naprawdę, optymalną wielkością łóżka, na jakiej swobodnie wyśpią sie dwie osoby jest 160×200. Warto zawsze zwrócić uwagę nie tylko na szerokość łóżka, ale również na długość. Zapewne niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że tę powinno się odpowiednio obliczyć. Jak? Do wzrostu najwyższej osoby (w tym wypadku jest to z reguły mąż), należy dodać 20 cm. Wówczas otrzymuje się idealną długość łóżka, jaka powinna znaleźć się w sypialni.

About Stylista przez duże S