Jaki materac wybrać do swojego łóżka, aby się zdrowo wysypiać?

Niezależnie od tego, czy ma to być łóżko z materacem 180×200 cm czy też większe lub mniejsze – jedno jest pewne. Najważniejszym czynnikiem jest dobór takiego materaca, który będzie wyróżniał się optymalną twardością. Tutaj niestety, to co wydaje się wielu osobom najlepsze, niestety takim nie jest. Niestety, ale jeżeli chodzi o nasze zdrowie, to materac powinien być dosyć twardy. Oczywiście taka twardość musi być dobrana do masy naszego ciała, aby nie był zbyt twardy. Zalecamy twardość H2 w przypadku osób, które ważą do 80kg, H3 do 100 kg i H4 powyżej 100kg.

Co oprócz twardości materaca ma znaczenie?

Odpowiednia grubość materaca jest bardzo ważna. W szczególności dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, zalecamy dosyć grube materace, które mają wysokość 20 cm lub więcej, dla osób bez takich problemów odpowiednie będą kilkunastocentymetrowe materace. Dotyczy to również osób, które co do zasady spędzają sporo czasu w łóżku. Należy pamiętać o tym, że nie należy lekceważyć kwestii materaca, ponieważ ma on ogromny wpływ na nasze zdrowie, bądź co bądź spędzamy w łóżku mniej więcej jedną trzecią naszego życia.

Co oprócz materaca?

Oczywiście kluczowe znaczenie ma również dobór odpowiedniego, estetycznie wyglądającego, ale również solidnego łóżka, które sprawi, że w połączeniu z dobrze dobranym materacem, zawsze będziemy czuli się w pełni komfortowo w swojej sypialni, a rano będziemy budzili się wyspani i bez jakiegokolwiek bólu pleców.

About Stylista przez duże S