Pufy na każdą okazję

Pufy na każdą okazję

Trudno o bardziej dekoracyjny i wszechstronny mebel jak pufa! Do czego może służyć i jak wpłynie na komfort naszego życia, zwykła niewielka pufa?
Były tandetnie wykonane, przez co nie wyglądały zbytnio atrakcyjne. Kiepskie materiały i koniecznie skrzypiące zawiasy… kto nie miał takiej pufy w minionej epoce? Wykonane z tandetnej niczym niezabezpieczonej płyty wiórowej pufy z czasów PRL-u, były w wielu domach pojemnikiem na stare gazety lub dziecięce zabawki. Nie nadawały się zbytnio do siedzenia, często były też zbyt ciężkie by można je było użytkować jako wygodne podnóżki pod nogi.

Pufy… modne i wygodne

Jakie są jednak współczesne pufy? To zupełnie nowa liga. Wielu projektantów nowoczesnych wnętrz nie potrafi wyobrazić sobie komfortowego pokoju dziennego bez eleganckiej pufy. Jaka jednak jest elegancka pufa? W zależności od charakteru wnętrza może mieć ona klasyczny charakter, kojarzący się z bardziej rustykalnym wnętrzem. W modzie, dedykowane bardziej modernistycznym wnętrzom są natomiast pufy w kształcie prostych sześcianów. Jedne mogą być mniejsze a przez to i lżejsze, co zwiększa ich użyteczność jako mebla, na którym możemy wygodnie wyciągnąć nogi.

Pufy niczym ławy

Inne pufy to prawdziwe szerokie platformy, na których przysiąść może np. podczas imprezy nawet kilku gości. W innych okolicznościach takie właśnie szersze pufy, mogą służyć jako niewielka ława. Gdy położymy na pufie tacę, a obicie mebla nie jest zbyt miękkie, pufa może stać się całkiem stabilnym stolikiem.

Pufy się cenią

Podobnie duża różnorodność dotyczy cen, w jakich sprzedawane są w polskich sklepach meblowych pufy. W niektórych z nich znajdziemy takie, wzorowane na PRL-owskich mebelkach „taboreciki” w obiciu z „dermy”. Nie są one drogie. Dostaniemy ja za około 100 zł. Nie upiększą one raczej naszego mieszkania. Na naprawdę eleganckie pufy trzeba wydać trzykrotnie więcej. Przed dokonaniem zakupu warto przejrzeć internetowe sklepy meblowe z pufami. Bardzo często można w nich znaleźć prawdziwe skarby.

About Stylista przez duże S