Jaki wybrać blat — orzech, sklejka czy drewno egzotyczne?

Jaki wybrać blat — orzech, sklejka czy drewno egzotyczne?

Solidny blat wysokiej jakości, wytrzymały, a przede wszystkim — estetycznie pasujący do ogólnej aranżacji wnętrza to niewątpliwe podstawa w kuchni. Blat stanowi przestrzeń roboczą lub jadalnianą, przy nim spędza się ogrom czasu całą rodziną oraz znajomymi. Naturalne materiały cieszą się ogromnym zainteresowaniem, są doceniane za wygląd oraz trwałość — które sprawdzą się jako drewniany blat? Orzech lub inne drewno europejskie, sklejka czy może egzotyczne materiały z Azji lub Ameryki?

Wysoka jakość drewna w Woodmarket

W sklepie Woodmarket znaleźć można blaty kuchenne czy stołowe z różnego rodzaju drewna, dzięki czemu każdy może dopasować produkt do swojego wnętrza oraz budżetu. Klejone blaty drewniane są łatwiej dostępne niż lite drewno — zarówno jeśli chodzi o materiał, jak i cenę. Ten sposób produkcji znajduje uznanie również przy wytwarzaniu drewna konstrukcyjnego, co świadczy o jego wysokiej jakości oraz wytrzymałości. Posiada naturalną estetykę i fakturę, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich właściwości w czasie — to ciekawa alternatywa dla pełnoprawnej powierzchni, jaką jest lity blat. Orzech, dąb czy buk to tylko nieliczne przykłady lokalnych materiałów, które są do wyboru przez klientów.

Drewno krajowe i europejskie jest dostępne w różnej cenie oraz jakości, z zaznaczeniem, że każdy surowie posiada inne właściwości oraz cechy. Naturalne materiały muszą zostać dopasowane do pomieszczenia, wobec czego, w kuchni najczęściej wykorzystuje się gatunki liściaste. Alternatywą dla tradycyjnych opcji jest drewno egzotyczne, które najczęściej posiadają wyższe parametry jakościowe i wymagają mniejszego nakładu pracy przy późniejszej konserwacji, jednocześnie — są oryginalnym oraz niepowtarzalnym dodatkiem.

Wybierz zależnie od preferencji!

Niezależnie od tego, który blat — orzech, bambus, sklejka… — zagości w Twoim wnętrzu, musisz pamiętać o wymaganiach konserwatorskich. Dokładnych informacji udzielają konsultanci, gdyż do każdego drewna należy podejść inaczej. Jest to wydatek z którym należy się liczyć szczególnie przy drewnach krajowych, o mniejszej wytrzymałości.

About Stylista przez duże S